EME: Remis z Serbią

2007-11-21 22:42:24; Aktualizacja: 16 lat temu
Redakcja Źródło: własne

W ostatnim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2008 polscy piłkarze zremisowali 2-2 z Serbią w Belgradzie.<br><br>Polacy, mając już zapewniony awans, wystąpili w dość eksperymentalnym zestawieniu. Nie(...)

W ostatnim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2008 polscy piłkarze zremisowali 2-2 z Serbią w Belgradzie.

Polacy, mając już zapewniony awans, wystąpili w dość eksperymentalnym zestawieniu. Nie przełożyło się to jednak na formę boiskową, gdyż w 28. minucie wyszliśmy na prowadzenie, dzięki trafieniu Murawskiego po świetnym podaniu Lewandowskiego.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższyliśmy prowadzenie. Tym razem do bramki rywali trafił Matusiak, sprytnie wykorzystując podanie Zahorskiego.

Kilka minut dekoncentracji wystarczyło jednak, by Serbowie wyrównali. Po błędach naszej obrony Fabiańskiego pokonali Zigic i Lazovic. Na więcej już jednak Serbom nie pozwoliliśmy, tym samym zespół gospodarzy stracił ostatecznie szansę na awans.

Polska awansowała do ME 2008 z pierwszego miejsca, punkt do nas stracili drudzy Portugalczycy. Największą sensacją kończących się właśnie kwalifikacji jest postawa Anglii, której dzisiaj nie udało się nawet zremisować z Chorwatami, a więc również zapewnić awansu.