Emiliano Sala z wysokim poziomem tlenku węgla we krwi. Nowe fakty w sprawie śmierci piłkarza

Emiliano Sala z wysokim poziomem tlenku węgla we krwi. Nowe fakty w sprawie śmierci piłkarza fot. Emiliano Sala [Instagram]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Od katastrofy samolotu z Emiliano Salą na pokładzie minęło już wiele miesięcy. Śledczy cały czas prowadzą jednak dochodzenie w tej sprawie.

Jak podaje BBC, tuż przed śmiercią argentyński piłkarz był narażony na wysoki poziom tlenku węgla. Badania toksykologiczne wykazały jego obecność we krwi piłkarza na poziomie 58 procent.

Geraint Herbert z AAIB, czyli brytyjskiej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, podkreśla, że poziom powyżej 50 procent uważa się za potencjalnie śmiertelny. Początkowo może wywoływać utratę przytomności i zawał serca. Choć ciała pilota Davida Ibbotsona do tej pory nie znaleziono, nie wyklucza się, że on również był narażony na zatrucie czadem.

- Pierwszym objawem wyższego stężenia tlenku węgla może być zwykła senność. Jego regularny wzrost może doprowadzić do śmierci. Prowadzone dochodzenie dotyczy kilku obszarów tej katastrofy. Obecnie przede wszystkim analizujemy to, w jaki dokładnie sposób tlenek węgla przedostał się do kabiny pasażerskiej - przyznał Herbert.

Gaz odprowadzany jest z samolotu poprzez układ wydechowy. Słabe uszczelnienie bądź przedostanie się go do układu ogrzewania może jednak sprawić, iż znajdzie się w kabinie. Co warte podkreślenia - dostępnych jest kilka urządzeń ostrzegających pilotów o jego obecności.

Sprawa będzie dalej szczegółowo badana.

Przypomnijmy, że do katastrofy doszło 21 stycznia. Wrak kierującego się z Nantes do Cardiff samolotu znaleziono na dnie kanału La Manche.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy