Emiliano Sala z wysokim poziomem tlenku węgla we krwi. Nowe fakty w sprawie śmierci piłkarza

Emiliano Sala z wysokim poziomem tlenku węgla we krwi. Nowe fakty w sprawie śmierci piłkarza fot. Emiliano Sala [Instagram]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC

Od katastrofy samolotu z Emiliano Salą na pokładzie minęło już wiele miesięcy. Śledczy cały czas prowadzą jednak dochodzenie w tej sprawie.

Jak podaje BBC, tuż przed śmiercią argentyński piłkarz był narażony na wysoki poziom tlenku węgla. Badania toksykologiczne wykazały jego obecność we krwi piłkarza na poziomie 58 procent.

Geraint Herbert z AAIB, czyli brytyjskiej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, podkreśla, że poziom powyżej 50 procent uważa się za potencjalnie śmiertelny. Początkowo może wywoływać utratę przytomności i zawał serca. Choć ciała pilota Davida Ibbotsona do tej pory nie znaleziono, nie wyklucza się, że on również był narażony na zatrucie czadem.

- Pierwszym objawem wyższego stężenia tlenku węgla może być zwykła senność. Jego regularny wzrost może doprowadzić do śmierci. Prowadzone dochodzenie dotyczy kilku obszarów tej katastrofy. Obecnie przede wszystkim analizujemy to, w jaki dokładnie sposób tlenek węgla przedostał się do kabiny pasażerskiej - przyznał Herbert.

Gaz odprowadzany jest z samolotu poprzez układ wydechowy. Słabe uszczelnienie bądź przedostanie się go do układu ogrzewania może jednak sprawić, iż znajdzie się w kabinie. Co warte podkreślenia - dostępnych jest kilka urządzeń ostrzegających pilotów o jego obecności.

Sprawa będzie dalej szczegółowo badana.

Przypomnijmy, że do katastrofy doszło 21 stycznia. Wrak kierującego się z Nantes do Cardiff samolotu znaleziono na dnie kanału La Manche.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy