EMŚ: Polska - Irlandia Płn. 1:1

2009-09-05 22:38:33; Aktualizacja: 15 lat temu
Redakcja Źródło: Transfery.info

Bardzo zmalały szanse reprezentacji Polski na awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w RPA. Podopieczni Leo Beenhakkera zremisowali z Irlandią Północną 1:1.<br><br>Wynik meczu otworzył w 38. minucie Ky(...)

Wynik meczu otworzył w 38. minucie Kyle Lafferty. 21-letni napastnik otrzymał świetne prostopadłe podanie od Davida Healy'ego, urwał się polskim obrońcom i silnym strzałem pokonał Artura Boruca.

Nieporadność Polaków trwała aż do 80. minuty spotkania. Robert Lewandowski uruchomił po lewej stronie boiska Pawła Brożka, ten ostro zacentrował przed pole bramkowe Irlandczyków, a naciskany przez Mariusza Lewandowskiego Aaron Hughes skierował piłkę do własnej bramki. Mimo ataków naszych piłkarzy, wynik nie uległ już zmianie.

Polska - Irlandia Północna 1:1 (0:1)