EURO 2020 bliżej zmiany formatu. Faworyt do przejęcia całego turnieju

EURO 2020 bliżej zmiany formatu. Faworyt do przejęcia całego turnieju
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Le Parisien

UEFA zastanawia się coraz poważniej nad przeniesieniem nadchodzących Mistrzostw Europy do jednego państwa. Za faworyta do przejęcia imprezy ma uchodzić Rosja - uważa „Le Parisien”.

Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie podjęli przed blisko ośmioma laty decyzję o zorganizowaniu Mistrzostw Europy w 2020 roku w dwunastu krajach.

Wielkie plany UEFA legły jednak w gruzach przez wybuch pandemii koronawirusa i wymusiły na nich przeniesienie wielkiej piłkarskiej imprezy na przełom czerwca i lipca 2021 roku.

Początkowo wiele osób podchodziło w optymistyczny sposób do utrzymania obecnego formatu i rozegrania go w dwunastu państwach.

Upływający czas oraz niepoprawiająca się w znaczącym stopniu sytuacja na Starym Kontynencie sprawiła, że coraz głośniej w kuluarach mówi się o zrezygnowaniu z organizacji imprezy w aż tak dużej liczbie krajów.

Z zaistniałej sytuacji najbardziej chce skorzystać Rosja, która zdaniem „Le Parisien” uchodzi obecnie za faworyta do wzięcia na siebie ciężaru goszczenia 24 drużyn, rywalizującej o miano najlepszej w Europie.

Niedawny gospodarz Mistrzostw Świata z 2018 roku wyraził swoją gotowość do przejęcia imprezy jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o przeniesieniu EURO 2020 i ma w dalszym ciągu podtrzymywać złożoną deklarację, która zyskuje coraz większą rzeszę sprzymierzeńców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy