EURO 2024: Słowacja na prowadzeniu! Anglicy znów rozczarowują [WIDEO]

2024-06-30 18:42:25; Aktualizacja: 1 dzień temu
EURO 2024: Słowacja na prowadzeniu! Anglicy znów rozczarowują [WIDEO] Fot. TVP Sport
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: TVP Sport

Ivan Schranz w 25. minucie spotkania wyprowadził Słowację na prowadzenie w meczu z Anglią (1:0).

Słowacja weszła z przytupem w mecz 1/8 finału EURO 2024 przeciwko Anglikom. Podopieczni Francesco Calzony zdominowali przebieg spotkania, wielokrotnie sprawiając rywalom kłopoty. Bezradni gracze Garetha Southgate'a, aby bronić się przed atakami Lukáša Haraslína i spółki, kilkukrotnie musieli ratować się faulami, za które karani byli żółtymi kartkami.

W 25. minucie meczu walkę w powietrzu z Markiem Guéhim wygrał David Strelec, który następnie posłał idelane podanie do znajdującego się w polu karnym Ivana Schranza. Napastnik z kolei popisał się zimną krwią i ze spokojem wykorzystał nadarzającą się okazję, wyprowadzając swoją reprezentację na zasłużone prowadzenie.