Fassone otwarcie o planach Milanu. „Konkurencyjni w ciągu czterech lat!”

Fassone otwarcie o planach Milanu. „Konkurencyjni w ciągu czterech lat!” fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Milan TV | RAI Sport

Marco Fassone wypowiedział się na temat przyszłości Milanu.

Po przybyciu do klubu chińskich inwestorów zmienił się zarząd klub, w tym osoby odpowiedzialne za transfery. Budowa nowej drużyny będzie spoczywała w głównej mierze na barkach Marco Fassone, któremu pomagać będzie Massimiliano Mirabelli. Nowy dyrektor wykonawczy „Rossonerich” udzielił wywiadu, w którym podkreślił, że klub chce wrócić na europejskie salony, a także wypowiedział się na temat kilku celów transferowych.

Milan wciąż musi walczyć o awans do przyszłorocznej edycji Ligi Europy. Zadania z pewnością nie ułatwiła wysoka porażka z Romą 1:4, ale Fassone nie ma niczego za złe drużynie.

- Roma była od nas zwyczajnie lepsza, ale teraz musimy sobie poradzić lepiej z teoretycznie słabszymi ekipami. To dla nas bardzo ważne, by wrócić do Europy. Powiedziałem zawodnikom i trenerom, że zarząd chce europejskich rozgrywek. To będzie dla nas dobry pierwszy krok - stwierdził Fassone.

- Nowi właściciele chcą wzmocnić zespół. Przygotowujemy się do okna transferowego, ale pamiętamy też o najbliższych meczach. Jedno jest pewne - Milan w przyszłym sezonie sprawi wiele radości. Mamy jasny plan. Chcemy dokonać ważnych inwestycji i wrócić do Europy. Zamierzamy konkurować na równi z największymi klubami w ciągu czterech lat.

Następnie dyrektor wypowiedział się na temat konkretnych zawodników.

- Donnarumma? Jest dla nas ważnym graczem, chcemy, żeby został naszym bramkarzem na wiele lat, jesteśmy co do niego przekonani. Kessié? To jeden z naszych celów, ale porozmawiamy o tym po zakończeniu sezonu. Fàbregas? On także jest istotnym graczem, ale również w tym wypadku poczekamy do końca sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy