Fatalny błąd Alissona. Kontrowersyjna statystyka

2018-12-16 19:06:15; Aktualizacja: 5 lat temu
Fatalny błąd Alissona. Kontrowersyjna statystyka Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek Źródło: OptaJoe

Liverpool wygrał w niedzielę z Manchesterem United 3:1. Bramka dla „Czerwonych Diabłów” padła po błędzie Alissona.

Bramkarz „The Reds” nie popisał się w 33.minucie spotkania. Brazylijczyk nie złapał stosunkowo łatwegodośrodkowania Romelu Lukaku, wypuszczając piłkę przed siebie.Wykorzystał to Jesse Lingard, który strzałem nad 26-latkiemskierował ją do siatki, doprowadzając do remisu 1:1.

Naszczęście dla Alissona jego pomyłka nie okazała się aż takkosztowna. W drugiej połowie dwa gole strzelił bowiem XherdanShaqiri i to „The Reds” mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Tużpo gafie Brazylijczyka słynące z ciekawych statystyk OptaJoenapisało, że to drugi błąd Alissona w tym sezonie Premier League bezpośrednioskutkujący utratą bramki przez Liverpool. Tylesamo w rozgrywkach 2017/2018 zanotowali ich mocno krytykowani LorisKarius oraz Simon Mignolet.

Porównanie to spotkało się zesporą krytyką kibiców. Wspomniana wyżej dwójka popełniłabowiem sporo innych, z pozoru mniejszych błędów, które jednakrównież kończyły się golami dla rywali.

Dodajmy, żepierwszy kiks w Premier League Alisson zaliczył we wrześniowymmeczu z Leicester City (2:1), kiedy to stracił piłkę we własnympolu karnym.