FC Barcelona: Pedri w sobotę grał o złoto Igrzysk Olimpijskich, w czwartek wznowi treningi z klubem

FC Barcelona: Pedri w sobotę grał o złoto Igrzysk Olimpijskich, w czwartek wznowi treningi z klubem fot. Cordon Press / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS

Pedri i inni piłkarze FC Barcelony, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, wrócą do treningów już w czwartek - informuje „AS”.

W niedzielę zakończyły się Igrzyska Olimpijskie, natomiast w sobotę rozegrany został mecz finałowy piłki nożnej mężczyzn. Do starcia przystąpiły ekipy Brazylii oraz Hiszpanii. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy pokonali rywala w stosunku 2-1.

Na szczególną uwagę w trakcie imprezy zasłużył sobie Pedri. W tym przypadku mamy do czynienia z rekordzistą pod względem liczby rozegranych spotkań w trakcie jednego sezonu.

Potyczka przeciwko „Canarinhos” była dla niego 73. występem w oficjalnym meczu w sezonie 2020/2021.

Mogłoby zatem wydawać się, że potrzebuje on chwili wytchnienia, by dojść do siebie po najeżonym od spotkań sezonie. Okazuje się jednak, że jeszcze w tym tygodniu wróci do treningów. W dodatku dojdzie do tego na jego własne życzenie, bo rzekomo od klubu dostał zgodę na dłuższy urlop.

Pedri dołączy do ekipy prowadzonej przez Ronalda Koemana już w najbliższy czwartek. To samo tyczy się innych uczestników Igrzysk Olimpijskich, a więc Erica Garcíi i Óscar Minguezy.

Ekipa ze stolicy Katalonii zainauguruje sezon 15 sierpnia. Rywalem będzie Real Sociedad.

„Marca” przy tej okazji przywołuje przykład Brazylijczyka Andersona, który w 2008 roku jako zawodnik Manchesteru United również wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich, nie zdecydował się na odpoczynek, a potem przez większość kariery borykał się z problemami natury fizycznej. Warto tu jednak dodać, że byli koledzy z zespołów Andersona wręcz anegdotycznie przywołują jego niezdrowe prowadzenie się, choćby pod względem diety.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy