FC Barcelona: Pedri w sobotę grał o złoto Igrzysk Olimpijskich, w czwartek wznowi treningi z klubem

FC Barcelona: Pedri w sobotę grał o złoto Igrzysk Olimpijskich, w czwartek wznowi treningi z klubem fot. Cordon Press / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS

Pedri i inni piłkarze FC Barcelony, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, wrócą do treningów już w czwartek - informuje „AS”.

W niedzielę zakończyły się Igrzyska Olimpijskie, natomiast w sobotę rozegrany został mecz finałowy piłki nożnej mężczyzn. Do starcia przystąpiły ekipy Brazylii oraz Hiszpanii. Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy pokonali rywala w stosunku 2-1.

Na szczególną uwagę w trakcie imprezy zasłużył sobie Pedri. W tym przypadku mamy do czynienia z rekordzistą pod względem liczby rozegranych spotkań w trakcie jednego sezonu.

Potyczka przeciwko „Canarinhos” była dla niego 73. występem w oficjalnym meczu w sezonie 2020/2021.

Mogłoby zatem wydawać się, że potrzebuje on chwili wytchnienia, by dojść do siebie po najeżonym od spotkań sezonie. Okazuje się jednak, że jeszcze w tym tygodniu wróci do treningów. W dodatku dojdzie do tego na jego własne życzenie, bo rzekomo od klubu dostał zgodę na dłuższy urlop.

Pedri dołączy do ekipy prowadzonej przez Ronalda Koemana już w najbliższy czwartek. To samo tyczy się innych uczestników Igrzysk Olimpijskich, a więc Erica Garcíi i Óscar Minguezy.

Ekipa ze stolicy Katalonii zainauguruje sezon 15 sierpnia. Rywalem będzie Real Sociedad.

„Marca” przy tej okazji przywołuje przykład Brazylijczyka Andersona, który w 2008 roku jako zawodnik Manchesteru United również wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich, nie zdecydował się na odpoczynek, a potem przez większość kariery borykał się z problemami natury fizycznej. Warto tu jednak dodać, że byli koledzy z zespołów Andersona wręcz anegdotycznie przywołują jego niezdrowe prowadzenie się, choćby pod względem diety.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy