FC Barcelona: Rakitić na wylocie

FC Barcelona: Rakitić na wylocie fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Według najnowszych wieści prosto z Półwyspu Iberyjskiego Ivan Rakitić podjął decyzję o opuszczeniu Barcelony. Transfer Chorwata ma zostać przeprowadzony już w styczniu.

Jeszcze nie tak dawno 31-latek cieszył się bezgranicznym zaufaniem Ernesto Valverde, który uważał wicemistrza świata z 2018 roku za gracza absolutnie nie do zastąpienia. Z tego też powodu hiszpański trener zrobił wszystko, aby środkowy pomocnik przed sezonem 2018/2019 nie odszedł do Paris Saint-Germain.

Wówczas Chorwat był zdania, że jego przynależność do barw „Dumy Katalonii” zostanie mu wynagrodzona poprzez nowy kontrakt i rzecz jasna podwyżkę. Właściwie ta myśl przyświecała mu, kiedy zostawał on na Camp Nou, lecz z czasem władze mistrza Hiszpanii zaczęły wycofywać się ze swoich słów, argumentując to tym, że obecnie w klubowej kasie brakuje odpowiednich środków finansowych na ten cel.

Doszło jednak do tego w momencie, kiedy „Blaugrana” zapewniła sobie usługi Frenkiego de Jonga, a więc bezpośredniego konkurenta Ivana Rakiticia do gry w podstawowym składzie. Jakby tego było mało, po przybyciu Holendra Valverde zmienił pogląd na sytuację Chorwata i od tego momentu nie traktuje go już jak zawodnika nietykalnego.

W efekcie doszło do rozłamu na linii piłkarz-trener, co tylko zostało wzmocnione poprzez niewystawienie 31-latka w dwóch kolejkach LaLiga z rzędu. Wówczas przez chwilę uważał on, że musi zrobić wszystko, aby odzyskać miejsce w podstawowej „jedenastce”, jednak jego nastawienie według „Marki” uległo zmianie. Po wcześniejszych informacjach o tym, że klub chce się go pozbyć, miał on dojść do wniosku, że to rzeczywiście najlepszy wariant, szczególnie w kontekście jego dalszej gry w kadrze narodowej.

Mając to na uwadze, już w styczniu możemy być świadkami hitowego transferu z udziałem Ivana Rakiticia, który do niedawna znajdował się w orbicie zainteresowań m.in. Juventusu czy Manchesteru United.

W bieżącym sezonie 105-krotny reprezentant Chorwacji brał udział w sześciu spotkaniach Barcelony, lecz łącznie na boiskach spędził zaledwie 186 minut. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy