FC Barcelona w sporze z Urugwajem w sprawie Ronalda Araújo

FC Barcelona w sporze z Urugwajem w sprawie Ronalda Araújo fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

FC Barcelona obawia się wystawienia Ronalda Araújo do gry na Mistrzostwach Świata już w fazie grupowej, mimo że umowa zawarta z Urugwajską Federacją Piłkarską zakładała pojawienie się zawodnika na katarskich boiskach najwcześniej po ewentualnym awansie do 1/8 finału.

Środkowy obrońca był postrzegany nie tak dawno w kategorii podstawowego piłkarza reprezentacji Urugwaju na mundialu w Katarze.

Jego marzenie o występie na największej futbolowej imprezie globu stanęło jednak po olbrzymim znakiem zapytania po doznaniu kontuzji mięśniowej po kilku minutach pojedynku towarzyskiego z Iranem.

Przeprowadzone później szczegółowe badania wykazały u 23-letniego zawodnika zerwanie ścięgna przywodziciela długiego w prawym udzie, co wymagało wprowadzenia leczenia zachowawczego i zarazem niedającego gwarancji odnowienia się go w przyszłości lub przeprowadzenia operacji.

Ronald Araújo przeanalizował obie opcje i dla swojego dobra zgodził się na przejście zabiegu, który miał pozbawić go szansy wyjazdu na Mistrzostwa Świata.

Defensor nie złożył jednak obroni i pracował wytrwale w trakcie rehabilitacji, co pozwoliło mu odzyskać sprawność, dającą nadzieję na to, że będzie on mógł pomóc Urugwajowi na mundialu.

Z tego też powodu tamtejsza federacja, w pełnym porozumieniu z Barceloną, umieściła środkowego obrońcę w gronie powołanych piłkarzy przez Diego Alonso oraz zapewniła klub, że 23-latek zostanie najwcześniej posłany do boju dopiero w fazie pucharowej.

Teraz nie wydaje się to takie oczywiste, ponieważ w obozie uczestnika mundialu pojawił się pomysł umieszczenia Araújo w wyjściowej jedenastce na grupowe starcie w drugiej kolejce przeciwko Portugalii (28 listopada o godzinie 20:00).

„Duma Katalonii” jest zaniepokojona takimi wieściami i zaleciła obniżenie intensywności treningów defensora, by uniknąć pojawienia się problemów przeciążeniowych w najbliższym lub dłuższym czasie. Na razie trudno wyrokować, jak na takie sugestie zareagował sztab Urugwaju, którego selekcjoner  przyznał jedynie, że środkowy obrońca czyni systematyczne postępy.

- W zasadzie Ronald pracuje coraz lepiej każdego dnia, ewoluuje. To ciało powie nam, kiedy będzie w formie. Ewoluuje i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak sobie radzi - przyznał trener Diego Alonso.

Araújo zdążył rozegrać siedem meczów w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy