FC Barcelona z gratulacjami dla Realu Madryt po zwycięstwie w Lidze Mistrzów

2024-06-01 23:47:52; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
FC Barcelona z gratulacjami dla Realu Madryt po zwycięstwie w Lidze Mistrzów Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko Źródło: FC Barcelona

Real Madryt wygrał Ligę Mistrzów po raz piętnasty w swojej historii i doczekał się z tej okazji gratulacji ze strony FC Barcelony.

Real Madryt w sobotnie wieczór mierzył się z Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów. Przed spotkaniem wydawało się, że zdecydowanym faworytem są gracze Carlo Ancelottiego, mający ogromne doświadczenie w turnieju.

W mecz lepiej weszli jednak piłkarze z Niemiec, którzy raz po raz nacierali na bramkę strzeżoną przez Thibaut Courtois. Swoje okazje mieli między innymi Niclas Füllkrug oraz Karim Adeyemi, ale obu atakującym brakowało skuteczności.

Kiedy wydawało się, że gol dla BVB to kwestia czasu, do głosu doszedł Real Madryt. Najpierw w 74. minucie do siatki strzałem głową trafił Dani Carvajal, a dziewięć minut później rezultat rywalizacji na 2-0 ustalił Vinicius Júnior.

Real Madryt wygrywa zatem Ligę Mistrzów po raz 15 w historii, co jest absolutnym rekordem. Złotymi zgłoskami na kartach historii zapisał się również Carlo Ancelotti, który może pochwalić się już pięcioma takimi pucharami.

Po tym wielkim sukcesie gratulacje swojemu odwiecznemu rywalowi złożyła FC Barcelona.

„Gratulacje dla Realu Madryt z okazji wygrania Ligi Mistrzów” - napisano krótko.