FC Barcelona: Zamieszanie z występem Gaviego z Elche. Czy Katalończycy mogą zostać ukarani za wystawienie go do składu?

FC Barcelona: Zamieszanie z występem Gaviego z Elche. Czy Katalończycy mogą zostać ukarani za wystawienie go do składu? fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Isaac Fouto [COPE] I Fernando Polo [Twitter] I Adrià Albets [Twitter]

Występ Gaviego w sobotnim meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy Barceloną a Elche wzbudził pewne wątpliwości.

Wiadomość o nowym kontrakcie Gaviego w Barcelonie pojawiła się już we wrześniu poprzedniego roku. Ostatecznie nie został on przyjęty przez władze ligi hiszpańskiej, a pomocnik nie został zarejestrowany jako piłkarz pierwszego zespołu z uwagi na przekroczenie budżetu płacowego przez klub. Jednym z efektów tego było oddanie przez niego koszulki z numerem 6, z którym do niedawna występował.

W sobotę zawodnik już po ogłoszeniu najnowszej decyzji przez ligę hiszpańską zagrał w lidze z Elche. Na plecach miał numer 30. Na murawie przebywał do 68. minuty, a przed zejściem z niej asystował przy golu Roberta Lewandowskiego.

Jak poinformował Isaac Fouto z COPE, Elche zaczęło brać pod uwagę podjęcie pewnych działań dotyczących występu Gaviego i tego, czy doszło do niego zgodnie z przepisami. Teoretycznie piłkarz, którego rejestracja została anulowana, nie może brać udziału w tym samym sezonie ligi hiszpańskiej. Dziennikarz uzyskał jednak informację, że środek zapobiegawczy, z którego skorzystała Barcelona, jest ponad regulacjami federacji hiszpańskiej. Elche tak czy siak może złożyć skargę, a ją rozpatrzy Komitet do spraw Rozgrywek.

Fernando Polo podkreśla, że Katalończycy skonsultowali sprawę swojego piłkarza przed meczem zarówno z ligą hiszpańską, jak i tamtejszą federacją piłkarską. Dostali oni „zielone światło” na grę 18-latka, dlatego teraz są spokojni o jakiekolwiek kroki ze strony sobotniego rywala.

Adrià Albets również przekazał informację, że wszystko jest w porządku i Barcelona nie ma się czym martwić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy