Ferguson: Abramowicz próbował zwabić mnie do Chelsea

Ferguson: Abramowicz próbował zwabić mnie do Chelsea fot. Transfery.info
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: The Guardian

Sir Alex Ferguson ujawnił, że właściciel Chelsea Roman Abramowicz próbował zatrudnić go na Stamford Bridge.

Sytuacja miała miejsce w 2003 roku, po tym jak Szkot wygrał swój ósmy tytuł w Manchesterze United. - Kiedy Abramowicz objął klub, od razu złożył propozycję. Odparłem: „Nie ma szans.” – powiedział Sir Alex.

Były menedżer „Czerwonych Diabłów” dał również wotum zaufania dla jego następcy, Davida Moyesa, pomimo najgorszego początku sezonu ligi od 24 lat. Dodał także, że nie żałuje przejścia na emeryturę i mówi, że nie byłby skłonny wrócić i ratować klub w razie niepowodzenia.

- Nie jestem zainteresowany powrotem na stanowisko menedżera. Podjąłem decyzję w idealnym momencie. Nie ma już teraz odwrotu. Mam nowe życie. Chcę iść na gonitwę Kentucky Derby, odwiedzić winnice Toskanii – mówił Ferguson.

Szkot potwierdził, że Wayne Rooney prosił o zgodę na transfer po zdobyciu dwudziestego tytułu w zeszłym sezonie. Przypomnijmy, że Anglik zaprzeczył tej informacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy