FIFA: Działacz wyjawia. Powstanie światowa Superliga?!

FIFA: Działacz wyjawia. Powstanie światowa Superliga?! fot. Taljat David / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Nie opadł jeszcze kurz po zamieszaniu z Superligą, a FIFA już planuje, jak dogodzić wyłamującym się klubom.

Piłka nożna ewoluuje, a co za tym idzie - dotychczasowe rozgrywki są reformowane, zawieszane czy też zastępowane innymi. Tak było od lat, czego przykładem jest choćby słynny Puchar Zdobywców Pucharów. Mimo to, ogłoszenie Superligi wywołało niemałą burzę, ponieważ największe kluby chciały uzyskać jeszcze większe przychody z racji wyrabianych przez siebie marek.

Pomysł upadł zaledwie po dwóch dniach, a FIFA poważnie dyskutuje, jak zaradzić problemowi, który dosięgnął nawet Afrykę, gdzie największe ekipy również szykowały się do utworzeniu rozgrywek a'la Superliga.

- Ważne jest to, że FIFA oraz Afrykańska Konfederacja Piłkarska CAF chcą wraz z innymi konfederacjami ze wszystkich kontynentów utworzyć Ligę Światową - wyjawił w egipskiej telewizji Hany Abo Rida, członek rady FIFA.

- Takie rozgrywki umożliwiłyby trzem lub czterem afrykańskim klubom zmierzenie się z Liverpoolem i innymi piłkarskimi gigantami. To wielkie wyzwanie, o którym chcemy dyskutować w ciągu najbliższych dwóch lat.

Wygląda zatem na to, że turniej mógłby zastąpić Klubowe Mistrzostwa Świata, które i tak miały zostać zreformowane poprzez powiększenie liczby zaproszonych drużyn.

Podstawą do dostania się do Ligi Światowej byłyby wyniki na międzynarodowym podwórku. Formuła i potencjalne rozmieszczenie meczów w trakcie sezonu nie są jednak na razie znane. Projekt zdaje się dopiero raczkować, lecz wygląda na to, iż jest on brany na poważnie, patrząc na nastroje wśród największych klubów, chcących reform w piłce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy