FIFA ustaliła ceny biletów na Mistrzostwa Świata 2022 [OFICJALNIE]

FIFA ustaliła ceny biletów na Mistrzostwa Świata 2022 [OFICJALNIE] fot. fifg / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

W listopadzie wystartują Mistrzostwa Świata 2022, które tym razem odbędą się w Katarze. FIFA uruchomiła system rejestracji biletów na turniej.

Mundial po raz pierwszy w historii nie będzie miał miejsca latem, ale nieco później. Kibice muszą poczekać do kalendarzowej jesieni.

Rozgrywki rozpoczną się 21 listopada i zakończą 18 grudnia, na kilka dni przed inauguracją zimy.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej umożliwiła zapisy na zakup biletów. Pierwsza faza rejestracji potrwa do ósmego lutego.

Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, jeśli liczba chętnych przekroczy dostępną pulę wejściówek, o ich rozdysponowaniu zadecyduje losowanie. Dopiero wówczas kibice zostaną zobligowani do uiszczenia opłaty.

Miejscowi fani za najtańszy bilet zapłacą 40 riali katarskich, co jest równowartością 11 dolarów. Po raz ostatni tak niskie ceny oglądaliśmy w trakcie mundialu w 1986 roku. Jeśli chodzi o kibiców z innych krajów, w przypadku meczów fazy grupowej należy zapłacić 69 dolarów, o około jedną trzecią mniej niż podczas Mistrzostw Świata 2018.

Mocno w górę poszybowały jednak ceny wejściówek na spotkanie finałowe. To koszt rzędu 1607 dolarów (wzrost o blisko 50 procent względem poprzedniego turnieju tej rangi).

Na razie znamy trzynastu uczestników imprezy. W tym gronie na razie nie ma Polski, która zakwalifikowała się do baraży. Te odbędą się w marcu, a naszym pierwszym rywalem będzie Rosja.

Jeśli chodzi o turniej w Katarze, tytułu broni Francja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy