Fiorentina chce Berardiego. „Viola” gotowa pobić swój rekord

Fiorentina chce Berardiego. „Viola” gotowa pobić swój rekord
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Alfredo Pedulla

Jak pisze Alfredo Pedullà, Fiorentina myśli o pozyskaniu Domenico Berardiego.

Zgodnie z doniesieniami włoskiego dziennikarza władze „Violi” podjęły konkretne kroki mające na celu sprowadzenie do siebie skrzydłowego Sassuolo. Klub ze Stadio Artemio Franchi chce wypożyczyć 25-latka z obowiązkiem wykupu. W sumie na jego transfer gotów jest przeznaczyć nawet 32 miliony euro. Byłaby to rekordowa transakcja dla Fiorentiny. Do tej pory najwięcej (20 milionów) zapłaciła ona w 2013 roku za Juana Cuadrado.

Berardi jest związany z Sassuolo od 2010 roku. W jego barwach rozegrał do tej pory 230 spotkań, notując 74 trafienia i 50 asyst. W poprzednim sezonie Serie A włoski atakujący zdobył osiem bramek.

W ostatnich kilkunastu miesiącach Berardiego łączono z kilkoma klubami, w tym z Interem, Napoli i Romą. Za każdym razem kończyło się jednak na medialnych doniesieniach.

Tego lata Fiorentina pozyskała już m.in. Kevina Prince'a Boatenga, Ericka Pulgara oraz Francka Ribéry'ego, który zdecydował się na przenosiny do Florencji na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy