FOOTBALL LEAKS: Nieprawdopodobna historia Hu Ruibao

FOOTBALL LEAKS: Nieprawdopodobna historia Hu Ruibao
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Der Spiegel | Bundesliga Fanatic

Tym razem „Football Leaks” przekazało informacje dotyczące Hu Ruibao, który przez rok nie rozegrał żadnego meczu, a obecnie inkasuje trzy i pół miliona euro rocznie w Chinese Super League.

22-letni Chińczyk w 2016 roku znalazł się na celowniku Vejle BK, a konkretnie właściciela klubu Lucasa Changa oraz jego współpracowników. Wówczas prawy obrońca grał w Guangzhou Evergrande. Wyobrażali oni sobie scenariusz, w którym Ruibao trafia do Manchesteru City. Następnie Anglicy wypożyczają go do Vejle, a po dwóch latach Chang z powrotem sprzedaje zawodnika do Chin i w zamian jego klub otrzymuje 50% z kwoty transferu.

W tym celu właściciel duńskiego klubu spotkał się z Francisco Lopezem (dyrektor biznesowy Manchesteru City), który starał się naciskać na zarząd „Obywateli”, by podpisano umowę z prawym defensorem. Następnie obaj panowie wymieniali ze sobą maile i doszli do wniosku, że piłkarzowi należy zaproponować czteroletni kontrakt. Jeśli umowa doszłaby do skutku, Chang zarobiłby z tego tytułu 250 tysięcy euro. W ostateczności Lopez wywalczył dla Ruibao testy w Manchesterze City, ale jednak angielski klub nie zdecydował się na współpracę z Chińczykiem. 

W związku z tym dołączył on do Vejle, gdzie nie rozegrał ani jednego meczu i udał się na wypożyczenie do SV Darmstadt. W barwach niemieckiej drużyny również nie zadebiutował i wrócił do DaniI, by ponownie związać się Guangzhou Evergrande. W ramach umowy inkasuje obecnie trzy i pół miliona euro (przy wartości rynkowej w wysokości około 100 tysięcy euro). 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Newcastle United może wrócić po Milika Newcastle United może wrócić po Milika 5 goli w 9 minut. Dziś mija PIĘĆ lat od niesamowitego występu Lewandowskiego [WIDEO] 5 goli w 9 minut. Dziś mija PIĘĆ lat od niesamowitego występu Lewandowskiego [WIDEO] ANSA: Egzamin językowy Luisa Suáreza jednym wielkim oszustwem ANSA: Egzamin językowy Luisa Suáreza jednym wielkim oszustwem Juventus: Álvaro Morata już w Turynie. Testy medyczne czas zacząć Juventus: Álvaro Morata już w Turynie. Testy medyczne czas zacząć FIFA 21: Piłkarze z największym potencjałem w trybie kariery [TOP 20] FIFA 21: Piłkarze z największym potencjałem w trybie kariery [TOP 20] OFICJALNIE: Arsenal ma nowego bramkarza. Rúnar Alex Rúnarsson w Londynie OFICJALNIE: Arsenal ma nowego bramkarza. Rúnar Alex Rúnarsson w Londynie Bayern bardzo blisko pozyskania Sergiño Desta Bayern bardzo blisko pozyskania Sergiño Desta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy