Football Leaks: Trzy polskie kluby brały udział w ustawionych meczach

Football Leaks: Trzy polskie kluby brały udział w ustawionych meczach
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Black Sea

Według dziennikarzy z Rumunii oraz Rosji w latach 2016-2018 ustawiono wyniki 32 spotkań. Informacje ujawnił portal The Black Sea.

W ustawionych meczach miało wziąć udział 15 klubów, z czego trzy polskie. Są to Wisła Płock (pięć rozegranych meczów), Ruch Chorzów i Śląsk Wrocław.

Na ten moment rzecznik ostatniej z wymienionych drużyn poinformował, że przy organizowaniu spotkań współpracowano z polskimi pośrednikami. 

Wrocławianie podczas wizyty na Cyprze rozegrali sparing ze słowacką Nitrą. Mecz zakończył się wygraną 3:2 przez polską drużynę. Już podczas spotkania doszło do sporych kontrowersji, bowiem jednego z rzutów karnych nie wykorzystał Marcin Robak. Powód? Według Polaka jedenastka nie należała się jego zespołowi. 

Z dokumentów przedstawionych przez „Football Leaks” wynika, że spory udział w procederze ustawiania spotkań mieli sędziowie. Rolę arbitrów pełnili m.in. byli piłkarze. Za wszystkim stać miał Eric Mao (chiński pośrednik transferowy) oraz firmy bukmacherskiej z Azji. Do brania czynnego udziału w ustawiania wyników meczów przyznał się jednej z rumuńskich sędziów, Alin Stoica. To właśnie on miał przekonać jeszcze dwóch arbitrów do wyjazdu na Cypr, gdzie za poprowadzenie jednego meczu płacono 500 euro. 

– W trakcie sędziowania spotkania wielokrotnie czułem, że piłkarze wiedzieli, co się obecnie dzieje. My, sędziowie, nie musieliśmy robić nic złego. Defensorzy pozwalali rywalom się przedryblować lub popełniali faule. Ja jestem piłkarzem i doskonale wiem, kiedy na boisku dzieją się podejrzane rzeczy. Najprawdopodobniej zawodnicy sami to ustawili. My mieliśmy być zabezpieczeniem na wypadek, gdy coś będzie szło nie tak. Pamiętam, jak podczas jednego meczu serbski piłkarz ciągle mnie dopytywał: jaki będzie wynik? Bracie, 0:0? – oświadczył Stoica. 

Najwięcej spotkań rozegrał rosyjski Kubań Krasnodar, którego piłkarze brali udział w sześciu pojedynkach. Na liście rumuńskich oraz rosyjskich dziennikarzy znalazły się także drużyny z Cypru, Mołdawii, Rumunii, Ukrainy, Serbii, Szwajcarii, Słowacji, Białorusi, Bułgarii, Węgier i Łotwy.

KAROL BRANDT

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy