Football Manager: Nowy rekord Guinnessa. 333 sezony rozegrane w ramach jednej kariery!

Football Manager: Nowy rekord Guinnessa. 333 sezony rozegrane w ramach jednej kariery! fot. Guinness World Records
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Guinnessworldrecords.com

Sepp Hedel trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Niemiec rozegrał w ramach jednej kariery 333 sezony w Football Managerze.

W grudniu 2017 roku Hedel podjął pracę w Afryce. Znajdując się z dala od rodziny i przyjaciół, postanowił wypełnić czas wolny grą w Football Managera. Do rozegrania rekordowej liczby 333 sezonów potrzebował 1940 godzin w rzeczywistym świecie.

- Większość czasu w grze zaliczyłem, będąc w Afryce. Przebywając daleko od domu, nie masz wpływu na to, co się w nim dzieje. Football Managera znałem już wcześniej, pierwszy raz zagrałem w niego w 2015 roku. Po powrocie do Niemiec sytuacja trochę się zmieniła, ale wciąż włączałem go po pracy - przyznał Hedel, który w trakcie kariery prowadził trzy kluby.

- Moim ulubionym zajęciem zawsze było zarządzanie mniejszymi klubami. Zacząłem więc od FC United z Manchesteru. Pierwszy raz wygrałem Premier League w 2037 roku. To był wyjątkowy moment. Wcześniej sześć razy z rzędu zająłem drugie miejscu. W trakcie 50 sezonów pracy w Manchesterze wygrałem wszystko, dlatego zdecydowałem się rozpocząć nowe wyzwanie i podpisać umowę z Bengaluru z Indii. To był zupełnie inny świat. Bez milionów spływających na konto z tytułu reklam i praw telewizyjnych, a jednocześnie z ograniczeniem dotyczącym kontraktowania obcokrajowców. Stawiałem więc na młodych zawodników.

- Następnie, w 2277 roku, wróciłem do Premier League z Hereford. Dopiero wtedy zdałem sobie sprawę z tego, jak niesamowicie rozwinąłem FC United i było trudno go pokonać. Ale udało mi się to w 2289 - powiedział Hedel.

Statystyki Niemca z rekordowej kariery:

Rozegrane spotkania: 15 678;
Wygrane: 11 217;
Remisy: 1 997;
Porażki: 2 464;
Strzelone gole: 42 672;
Stracone gole: 15 563;
Zdobyte puchary: 729;
Tytuły mistrzowskie: 258;
Awanse: 10;
Wyróżnienia indywidualne: 1 028;
Transfery do klubu: 684 zawodników za łączną kwotę 9,41 miliarda funtów;
Transfery z klubu: 491 zawodników za łączną kwotę 8,65 miliarda euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy