Football Manager wprowadził w błąd federację. Chciała w reprezentacji zawodnika z innego kraju

Football Manager wprowadził w błąd federację. Chciała w reprezentacji zawodnika z innego kraju
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Four Four Two I Goal.com

Ruben Aguilar występuje obecnie w Montpellier. Mimo, że zawodnik nie posiada boliwijskiego obywatelstwa, omyłkowo zainteresowała się nim tamtejsza federacja.

Rozmowy z Boliwijczykami potwierdził sam piłkarz. Jak się okazuje, za wszystkim stał... błąd twórców gry Football Manager.

- Przedstawiciele boliwijskiego związku faktycznie się ze mną kontaktowali. To było coś bardzo dziwnego (śmiech). Wszystko zaczęło się prawdopodobnie od Football Managera, gdzie widnieje informacja, że posiadam boliwijskie obywatelstwo. Już w zeszłym roku otrzymywałem sporo wiadomości od kibiców z tego kraju. Po meczu z Paris Saint-Germain, pojawiało się ich coraz więcej.

- O tym, że mogę zostać powołany, informowała nawet tamtejsza telewizja. Musiałem opublikować specjalne oświadczenie. Moja matka jest Francuzką, a ojciec Hiszpanem, nigdy nie byłem w Boliwii  - przyznał 24-latek, który w tym sezonie rozegrał pięć spotkań w Ligue 1.

To, że Boliwijczycy kontaktowali się z nim potwierdził również selekcjoner tamtejszej reprezentacji, Mauricio Soria. - Jego ojciec jest z Santa Cruz, ale z Santa Cruz de Tenerife (Hiszpania), a nie Santa Cruz de la Sierra (Boliwia) - przyznał szkoleniowiec.

Dodajmy, że twórcy popularnej gry przeprosili już piłkarza za pomyłkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy