Fornalik: Jesteśmy w niezłym położeniu

Fornalik: Jesteśmy w niezłym położeniu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Przegląd Sportowy

Waldemar Fornalik wypowiedział się po spotkaniu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów na temat postawy swoich podopiecznych.

W środowy wieczór w Borysowie miejscowe BATE podejmowała Piasta Gliwice. Spotkanie zakończyło się remisem w stosunku 1:1, choć z przebiegu meczu można wywnioskować, że optyczną przewagę mieli mistrzowie Polski. 

O komentarz do boiskowych wydarzeń pokusił się trener gości, Waldemar Fornalik.

- Moi podopieczni zagrali dobre zawody. W wielu fazach spotkania to my prowadziliśmy i kontrolowaliśmy grę. Za nami połowa zmagań i muszę przyznać, że przywozimy do Gliwic korzystny wynik, który stawia nas w niezłym położeniu. BATE przyjedzie jednak żądne awansu, ale my wierzymy w to, że uda się pokrzyżować im plany — mówi szkoleniowiec.

Były selekcjoner reprezentacji Polski odniósł się także do sytuacji z drugiej części meczu, kiedy to schodzący z boiska Patryk Dziczek nie podał mu ręki.

- Po zmianie był na mnie wściekły. Jego złość była autentyczna. Wiedział, że spotkanie mu nie wyszło, ale miał ostatnio niesamowitą dawkę emocji podczas Euro U-21, w lidze czy teraz w eliminacjach. Po całym zajściu przyszedł do nas i wyjaśnił całe zajście — ucina Fornalik.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany 17 lipca w Gliwicach. Początek o godzinie 20.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy