Fornalik przed meczem z BATE. „Wiemy jak chcemy zagrać”

Fornalik przed meczem z BATE. „Wiemy jak chcemy zagrać” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piast Gliwice

Waldemar Fornalik przyznał przed meczem z BATE Borysów w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, że jego zawodnicy są w pełni skoncentrowani i zamierzają pokazać się z jak najlepszej strony w nadchodzącym pojedynku.

Piast Gliwice rozpocznie w środowym wieczór swoją pierwszą w historii przygodę z Ligą Mistrzów. Mistrz Polski przystępuje do tych rozgrywek już od pierwszej fazy kwalifikacyjnej i zmierzy się w niej z bardzo wymagającym przeciwnikiem, za jakiego należy uznać BATE Borysów.

Drużyna z Białorusi jest faworytem całego dwumeczu, ale ekipa z województwa śląskiego nie planuje ułatwić im zadania i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby sprawić niespodziankę oraz awansować do kolejnej rundy eliminacyjnej. W osiągnięciu tego celu ma pomóc między innym realizacja planu nakreślonego przez sztab szkoleniowy „Piastunek”.

- Piast po raz pierwszy wystąpi w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i na pewno jest to dla nas nowa sytuacja, ale najważniejsze jest to, że zawodnicy są skoncentrowani i widzę, że chcą pokazać na co ich stać. Oczywiście jest też dreszczyk emocji, ale on musi być. To nieodzowny element piłki nożnej. Martwiłbym się, gdyby tych emocji nie było. Zdajemy sobie z kim gramy i czekamy na ten mecz. Na pewno mamy na niego swój pomysł. Wiemy jak chcemy zagrać, choć oczywiście nie zdradzę naszej taktyki i wariantów przygotowanych na to spotkanie. Oglądaliśmy pojedynki BATE i nasi rywale widzieli nasze sparingi. Sądzę, że poziom wiedzy na temat drużyn jest taki sam. Wielkich tajemnic nie ma - powiedział Waldemar Fornalik, który w bardzo miłych słowach wypowiedział się na temat zespołu z Borysowa.

- Wchodząc na Barysau-Arena widać, że wszystko tutaj jest dopięte na ostatni guzik. Klub jest świetnie zorganizowany i to nie przypadek, że BATE regularnie wygrywa rozgrywki ligowe i rywalizuje w Lidze Mistrzów. W Polsce na pewno mogą imponować obiekty, ale baza treningowa w dalszym ciągu się rozwija. O zapleczu tutaj można natomiast wypowiadać się w samych superlatywach. Nasz rywal ma piękny obiekt i bardzo cieszymy się, że rozegramy na nim mecz. Jako drużyna przez cztery tygodnie robiliśmy wszystko, aby być w optymalnej formie. Zespół prawie się nie zmienił. Mamy nadzieję, że będziemy rywalizować z BATE jak równy z równym - dodał szkoleniowiec.

Początek wyjazdowego starcia Piasta Gliwice z BATE Borysów zaplanowano na godzinę 19:00. Będzie można go obejrzeć na TVP Sport, stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy