Frenkie de Jong zirytowany ostatnim plotkami

Frenkie de Jong zirytowany ostatnim plotkami fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Toni Juanmartí | Matteo Moretto

Frenkie de Jong zapewnił kolegów z szatni Barcelony, że nie nosi się z zamiarem opuszczenia klubu i nie prowadzi żadnych rozmów z innymi zespołami - przekazują Toni Juanmartí i Matteo Moretto.

Gerard Romero stwierdził w minionych godzinach, że „Duma Katalonii” jest zdecydowana na przedwczesne zakończenie współpracy z reprezentantem Holandii i sprzedanie go Manchesterowi United.

Później kolejni dziennikarze tonowali nastroje panujące wokół ewentualnej operacji z udziałem środkowego pomocnika i przekonywali, że w strukturach ekipy z Camp Nou pojawił się temat rozstania z 25-letnim zawodnikiem, ale jest on jeszcze daleki od ewentualnej finalizacji.

Z kolei teraz Toni Juanmartí i Matteo Moretto poinformowali, że sam Frenkie de Jong jest poirytowany krążącymi w mediach plotkami. Jednocześnie miał on już zapewnić kolegów z szatni, że nie nosi się z zamiarem opuszczenia Barcelony i nie prowadzi żadnych rozmów z innymi zespołami.

Przedstawiciele utytułowanej drużyny nie podzielają jednak zdecydowania gracza i z chęcią wysłuchają wszystkich ofert za środkowego pomocnika, by ewentualnie go sprzedać w celu poprawienia swojej kondycji finansowej.

Poza wymienionymi „Czerwonymi Diabłami” uważnie sytuacji panującej wokół reprezentanta Holandii przyglądają się też działacze Manchesteru City, Bayernu Monachium i Paris Saint-Germain. Każda z tych ekip ma jedną wyraźną przewagę nad klubem z Old Trafford - w następnym sezonie będzie grać w Lidze Mistrzów.

Z drugiej jednak strony w Manchesterze United czekałaby na 25-latka opcja nawiązania ponownej współpracy z Erikiem ten Hagiem.

De Jong wystąpił w 45 meczach „Dumy Katalonii” w tym sezonie, zdobywając w nich cztery bramki i notując pięć asyst.

Holender reprezentuje barwy ekipy z Camp Nou od lipca 2019 roku. Wówczas przeniósł się do drużyny z Półwyspu Iberyjskiego z Ajaksu Amsterdam za 75 milionów euro kwoty podstawowej i 11 milionów euro zawartych w formie bonusów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy