Fulham rusza po młodego Brazylijczyka. Pierwsza oferta odrzucona, lecz to nie koniec

Fulham rusza po młodego Brazylijczyka. Pierwsza oferta odrzucona, lecz to nie koniec
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Zawodnik São Paulo, Pablo Maia, przyciągnął na siebie pożądliwe spojrzenia ze strony Fulham. Europejski zespół złożył propozycję za Brazylijczyka w zeszłym tygodniu, lecz ta została odrzucona. Anglicy nie składają broni – twierdzi Fabrizio Romano.

20-letni defensywny pomocnik radzi sobie coraz pewniej w seniorskim futbolu.  Młody piłkarz zaliczył już w pierwszej drużynie FC São Paulo 57 spotkań, co jak na jego wiek robi wrażenie.

Szóstka z Brazópolis cechuje się niezłą techniką i świetną wydolnością, odnajdując się w poczynaniach defensywnych i ofensywnych. Wszechstronność Brazylijczyka wzbudza zainteresowanie u europejskich podmiotów, w tym Fulham. Londyńczycy zainicjowali już rozmowy z klubem perspektywicznego zawodnika.

„Wieśniacy” odbyli rozmowę z władzami sześciokrotnych mistrzów kraju, składając im pierwszą ofertę. Ta nie spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Trudne początki negocjacji nie zrażają przedstawiciela Premier League. Jak podaje Fabrizio Romano, ten wkrótce wróci do sprawy z nową, lepszą propozycją.

„Fulham złożyło słowną ofertę otwarcia za brazylijski talent Pablo Maia, urodzony w 2002 roku - która została odrzucona przez São Paulo. Negocjacje będą kontynuowane, ponieważ Pablo Maia jest wysoko oceniany przez Fulham i inne europejskie kluby” - napisał na twitterowym koncie włoski dziennikarz.

Trener „Trójkolorowych”, Rogerio Ceni, po pojedynku z Coritibą wypowiedział się na temat ewentualnego odejścia Pablo Mai.

- Jeśli ma nadzwyczajną propozycję, to jest to miłe dla klubu i dla chłopaka. Ignoruję jednak wszelkie propozycje dla Pabla. Kilku piłkarzom wygasają kontrakty. Z tego co wiem nie było odnowienia, więc może się zdarzyć, że stracimy tych zawodników. To będzie kosztowne - oznajmił 49-latek.

Jak donosił niedawno „UOL”, Fulham analizuje jeszcze sytuację innego piłkarza z Estádio Cícero Pompeu de Toledo - Luizão.

W kadrze londyńczyków znajdziemy już trzech piłkarzy z Kraju Kawy - doświadczonego Williana, Andreasa Pereirę oraz Carlosa Viníciusa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy