Fulham rusza po młodego Brazylijczyka. Pierwsza oferta odrzucona, lecz to nie koniec

Fulham rusza po młodego Brazylijczyka. Pierwsza oferta odrzucona, lecz to nie koniec
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Zawodnik São Paulo, Pablo Maia, przyciągnął na siebie pożądliwe spojrzenia ze strony Fulham. Europejski zespół złożył propozycję za Brazylijczyka w zeszłym tygodniu, lecz ta została odrzucona. Anglicy nie składają broni – twierdzi Fabrizio Romano.

20-letni defensywny pomocnik radzi sobie coraz pewniej w seniorskim futbolu.  Młody piłkarz zaliczył już w pierwszej drużynie FC São Paulo 57 spotkań, co jak na jego wiek robi wrażenie.

Szóstka z Brazópolis cechuje się niezłą techniką i świetną wydolnością, odnajdując się w poczynaniach defensywnych i ofensywnych. Wszechstronność Brazylijczyka wzbudza zainteresowanie u europejskich podmiotów, w tym Fulham. Londyńczycy zainicjowali już rozmowy z klubem perspektywicznego zawodnika.

„Wieśniacy” odbyli rozmowę z władzami sześciokrotnych mistrzów kraju, składając im pierwszą ofertę. Ta nie spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Trudne początki negocjacji nie zrażają przedstawiciela Premier League. Jak podaje Fabrizio Romano, ten wkrótce wróci do sprawy z nową, lepszą propozycją.

„Fulham złożyło słowną ofertę otwarcia za brazylijski talent Pablo Maia, urodzony w 2002 roku - która została odrzucona przez São Paulo. Negocjacje będą kontynuowane, ponieważ Pablo Maia jest wysoko oceniany przez Fulham i inne europejskie kluby” - napisał na twitterowym koncie włoski dziennikarz.

Trener „Trójkolorowych”, Rogerio Ceni, po pojedynku z Coritibą wypowiedział się na temat ewentualnego odejścia Pablo Mai.

- Jeśli ma nadzwyczajną propozycję, to jest to miłe dla klubu i dla chłopaka. Ignoruję jednak wszelkie propozycje dla Pabla. Kilku piłkarzom wygasają kontrakty. Z tego co wiem nie było odnowienia, więc może się zdarzyć, że stracimy tych zawodników. To będzie kosztowne - oznajmił 49-latek.

Jak donosił niedawno „UOL”, Fulham analizuje jeszcze sytuację innego piłkarza z Estádio Cícero Pompeu de Toledo - Luizão.

W kadrze londyńczyków znajdziemy już trzech piłkarzy z Kraju Kawy - doświadczonego Williana, Andreasa Pereirę oraz Carlosa Viníciusa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy