Gabriel Martinelli zmieni reprezentację?!

Gabriel Martinelli zmieni reprezentację?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: A Bola | Football Italia

Według najnowszych wieści Włoski Związek Piłki Nożnej skontaktował się z Gabrielem Martinellim w celu nakłonienia go do gry dla ich reprezentacji. Ofensywny gracz Arsenalu otrzymał kilka dni na zastanowienie.

Roberto Mancini objął reprezentację „Azzurich” z jasnym celem przebudowy zespołu i wprowadzeniem do niego nowych twarzy. Takowymi są m.in. Nicolò Zaniolo, Stefano Sensi czy Nicolò Barella. Teraz włoskie władze pracują nad tym, aby kadrę wzmocnił kolejny perspektywiczny zawodnik, jakim bez wątpienia jest Gabriel Martinelli.

18-latek został wyciągnięty przez „Kanonierów” z czwartej ligi brazylijskiej, gdzie występował w koszulce Ituano (34 mecze i dziesięć trafień). Za ofensywnego gracza, który może pokryć każdą pozycję w ataku, zapłacono niespełna siedem milionów euro. Od tego czasu wystąpił on w czterech spotkaniach i zdobył cztery bramki, notując przy tym jedną asystę. To zwróciło uwagę Włoskiego Związku Piłki Nożnej (FIGC), które według „A Boli” skontaktowały się już z Brazylijczykiem, aby zaproponować mu grę w reprezentacji z Półwyspu Apenińskiego. Oczywiście otrzymał on kilka dni na zastanowienie.

Sytuacja Martinellego jest jednak o tyle ciekawa, że choć otrzymał on już powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji „Canarinhos”, to jeszcze nigdy w niej nie zagrał. Robert Mancini liczy tym samym, że nastolatek wybierze ostatecznie koszulę „Azzurich”.

– To nie jest takie proste. Kiedy zawodnik posiada dwa paszporty, a tak jest w przypadku Martinellego, wszystko jest możliwe, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość – powiedział włoski selekcjoner.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy