Garang Kuol opuści Newcastle United już w tym oknie. Wypożyczenie dogadane

Garang Kuol opuści Newcastle United już w tym oknie. Wypożyczenie dogadane fot. Newcastle United FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Garang Kuol, który w styczniu dołączył do Newcastle United, odejdzie na wypożyczenie do szkockiego Heart of Midlothian. Wszystkie szczegóły ustalone - informuje Fabrizio Romano.

18-letni napastnik z Australii wzbudzał spore zainteresowanie na rynku transferowym, lecz finalnie to Newcastle United, po wcześniejszym porozumieniu, przywitało go w swoich. Młody zawodnik nie zdążył jeszcze zadebiutować w seniorskim trykocie „Srok”. Taki stan utrzyma się, co najmniej, do następnego sezonu.

Kuol właśnie dopina swoje przenosiny w ramach półrocznego wypożyczenia do przedstawiciela szkockiej Premiership - Heart of Midlothian.

Obydwie strony osiągnęły już pełne porozumienie. Oczywiście, w umowie nie znajdzie się żadna opcja definitywnej transakcji. 

Trzykrotny reprezentant Australii, z którą zresztą pojechał na Mistrzostwa Świata w Katarze, otrzymał jeszcze ofertę od grającego w Championship FC Reading, lecz to Szkoci przekonali go do przeprowadzki.

Transfer zawodnika pochodzącego z Afryki powinien zostać ogłoszony niebawem.

Garang Kuol to ciekawa postać, nie tylko ze względu na drzemiący w nim talent. 18-latek ma za sobą traumatyczne dzieciństwo, podczas którego jako uchodźca musiał mieszkać w Egipcie. Wcześniej jego rodzina uciekła z Sudanu Południowego przed wojną domową. Ta trwała ponad 20 lat i zniszczyła życie wielu ludziom.

Po czasie nastolatek trafił do Australii, gdzie oprócz pełnej edukacji mógł rozwijać swoją pasję, czyli futbol.

Heart of Midlothian zajmuje obecnie trzecią lokatę w ligowej tabeli, ustępując tylko wielkiej dwójce - Celticowi i Rangersom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy