Gary Neville: W Hiszpanii poczułem, że ci dwaj trenerzy są absolutnie nie z mojej ligi

Gary Neville: W Hiszpanii poczułem, że ci dwaj trenerzy są absolutnie nie z mojej ligi fot. Sky Sports
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sky Sports

Gary Neville w rozmowie ze „Sky Sports” wypowiedział się między innymi na temat czasu spędzonego w Valencii w roli szkoleniowca pierwszego zespołu.

Anglik najwięcej miejsca postanowił poświęcić dwóm trenerom, z którymi się mierzył w LaLidze. Szczególnie trudni dla niego z zawodowej perspektywy okazali się Ernesto Valverde, wówczas jeszcze prowadzący Athletic Club, oraz Diego Simeone.

- Było kilka spotkań, podczas których widziałem pracę trenerów rywali i myślałem 'Jestem absolutnie nie z tej ligi' - wyznał szczerze 45-letni Neville, który zdecydowanie lepiej sobie radzi jako ekspert telewizyjny, aniżeli szkoleniowiec.

- Zwłaszcza Ernesto Valverde. Potem prowadził Barcelonę, ale mierzyłem się z nim jeszcze, gdy trenował Athletic. Zmieniał ustawienie taktyczne trzy razy w ciągu meczu i zawsze wyprzedzał mnie o jeden krok. Jakby bawił się ze mną. Jakbym był jego małą marionetką. Mogłem to poczuć, stojąc przy bocznej linii. Tak odczuwalny jest brak doświadczenia.

- Z kolei przeciwko Atletico Madryt miałem wrażenie, że Diego Simeone mnie czule dusi. Wręcz torturuje mnie w kategoriach piłkarskich przez te 90 minut. Na koniec meczu chciałem mu uścisnąć dłoń, a ten minął mnie jak burza. Nie spodobało mi się to. Cokolwiek się dzieje, idziesz i ściskasz dłoń rywala - to oznaka szacunku. Myślę, że był nieco straszny.

***

Gary Neville bardzo zaskakująco przejął Valencię w grudniu 2015 roku i wytrzymał na posadzie tylko do marca 2016 roku, chociaż dostał dużo zaufania od właściciela Petera Lima. Anglik poprowadził hiszpańską drużynę w 28 meczach, wygrywając dziesięć z nich.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy