Gianluigi Buffon ujawnił plany na przyszłość. Już wie, co chce robić po 2023 roku

Gianluigi Buffon ujawnił plany na przyszłość. Już wie, co chce robić po 2023 roku fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BeIN Sports

Tego lata Gianluigi Buffon zakończył współpracę z Juventusem i zastanawiał się, na jaki krok się teraz zdecydować. Ostatecznie postanowił wrócił do Parmy. Po kilku miesiącach wyznał, że nie żałuje swojej decyzji i powiedział, co chciałby robić niebawem.

Włoch w 2001 roku zamienił Parmę na Juventus i stał się najdroższych bramkarzem na świecie. Rekord ten dzierżył aż przez 17 lat, kiedy przegonił go Alisson Becker, piłkarz Liverpoolu.

W tym samym czasie Gianluigi Buffon zdecydował się opuścić po raz pierwszy w karierze ojczyznę i dołączył do Paris Saint-Germain.

– Pewnego dnia, pod koniec marca w Juventusie, zapytano mnie: „Czy byłbyś w stanie odejść?” Powiedziałem, że tak, to możliwe. Dla żartu powiedziałem, że jeśli zadzwonią do mnie z PSG, Realu Madryt lub Barcelony, to może się zastanowię i po 20 dniach PSG do mnie zadzwoniło, a ja się zgodziłem – wyznał.

– Byłem zafascynowany drużyną z tak dużym potencjałem w Lidze Mistrzów i to był ważny bodziec. Ponadto mogłem zdobyć doświadczenie poza ojczyzną i kontynuować występy na najwyższym poziomie – dodał.

Dziś golkiper jest związany z drugoligową Parmą i pełni w niej rolę kapitana. Jak zaznacza, był to najlepszy możliwy wybór.

– Kontynuuję karierę, ponieważ czuję się bardzo dobrze, wciąż czuję się wystarczająco dobry jako bramkarz i myślę, że nadal jestem bardzo przydatny dla moich kolegów z drużyny. Dlatego zdecydowałem się na powrót do Parmy, wiedziałem, że wnoszę wartości i to, co przeżyłem, a także wiem, że mogę dać z siebie wszystko. Parma była najlepszym rozwiązaniem, aby kontynuować występy na zadowalającym poziomie – zauważył.

Kontrakt 43-latka obowiązuje aż do 30 czerwca 2023 roku. Mimo to kreśli on już dalsze plany.

– Jeśli chodzi o moją przyszłość, bycie selekcjonerem jest tym, co chciałbym bardziej niż rola trenera klubowego. Może w innym kraju, na przykład w Australii? Francja to może za wysokie progi, ale mam wspaniałe wspomnienia związane z Deschampsem – oświadczył.

Wcześniej w Australii przebywała inna legenda Juventusu Alessandro Del Piero, tyle że jeszcze jako czynny zawodnik.

Buffon w tym sezonie na poziomie Serie B uzbierał trzy występy i zachował dwa czyste konta.

Więcej na temat: Gianluigi Buffon Parma FC Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy