Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Giroud przechodzi do Interu Mediolan fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nico Schira

Olivier Giroud dogadał się z Interem Mediolan w sprawie umowy indywidualnej. Dodatkowo Włosi ustalili z Chelsea kwotę odstępnego, więc już nie stoi na drodze do przeprowadzki.

Kwestia przeprowadzki Francuza ciągnie się w zasadzie od kilku tygodni. Bardzo długo żadna ze stron nie mogła dojść do porozumienia tak w kwestii umowy indywidualnej, jak i kwoty odstępnego. Wydaje się jednak, że teraz wszystko zmierza ku dobremu.

Giroud miał dojść do konsensusu w sprawie swojego kontraktu z Interem. Na jego mocy ma inkasować w skali roku cztery miliony euro. Do tego mogą dojść różne premie uzależnione od jego dyspozycji.

Jeśli chodzi natomiast o szczegóły samej operacji, Włosi zapłacą Chelsea za napastnika pięć milionów euro. Ta kwota może wzrosnąć nawet do sześciu i pół miliona euro dzięki różnym bonusom.

33-latek nie miał w tym sezonie zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. Wystąpił w zaledwie siedmiu meczach i strzelił jednego gola.

Nowy klub Francuza plasuje się w tabeli Serie A na drugim miejscu.

Na transfer Giroud bardzo nalegał Antonio Conte, który widzi w piłkarzu cenną opcję w rotacji ofensywy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy