Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Giroud przechodzi do Interu Mediolan fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Nico Schira

Olivier Giroud dogadał się z Interem Mediolan w sprawie umowy indywidualnej. Dodatkowo Włosi ustalili z Chelsea kwotę odstępnego, więc już nie stoi na drodze do przeprowadzki.

Kwestia przeprowadzki Francuza ciągnie się w zasadzie od kilku tygodni. Bardzo długo żadna ze stron nie mogła dojść do porozumienia tak w kwestii umowy indywidualnej, jak i kwoty odstępnego. Wydaje się jednak, że teraz wszystko zmierza ku dobremu.

Giroud miał dojść do konsensusu w sprawie swojego kontraktu z Interem. Na jego mocy ma inkasować w skali roku cztery miliony euro. Do tego mogą dojść różne premie uzależnione od jego dyspozycji.

Jeśli chodzi natomiast o szczegóły samej operacji, Włosi zapłacą Chelsea za napastnika pięć milionów euro. Ta kwota może wzrosnąć nawet do sześciu i pół miliona euro dzięki różnym bonusom.

33-latek nie miał w tym sezonie zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. Wystąpił w zaledwie siedmiu meczach i strzelił jednego gola.

Nowy klub Francuza plasuje się w tabeli Serie A na drugim miejscu.

Na transfer Giroud bardzo nalegał Antonio Conte, który widzi w piłkarzu cenną opcję w rotacji ofensywy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy