Giuliano Simeone, syn Diego Simeone, trafi do Atlético Madryt

Giuliano Simeone, syn Diego Simeone, trafi do Atlético Madryt fot.
Karol Brandt
Źródło: Marca

Do sekcji młodzieżowej Atlético Madryt już niedługo dołączyć ma Giuliano Simeone. Syn Diego Simeone, a więc trenera pierwszej drużyny „Los Rojiblancos”, do stolicy Hiszpanii trafi z River Plate.

Wszyscy trzej synowie 49-letniego szkoleniowca, a więc Giovanni, Gianluca i wspomniany Giuliano poszli w ślady ojca i tym samym związali swoje życie z piłką nożną. Najstarszy z potomków „El Cholo” przebywa obecnie na wypożyczeniu w Cagliari, lecz nim do niego doszło, łączono go z „Los Rojiblancos”. Średni syn występuje w UD Ibiza, zaś najmłodszy gra w amatorskiej drużynie młodzieżowej River Plate, co wkrótce się zmieni.

Jak poinformowała bowiem „Marca”, 16-letni Giuliano podjął decyzję o zamieszkaniu ze swoim ojcem, a Diego Simeone poinformował już argentyński klub, że jego dziecko przeprowadzi się do Hiszpanii. Gdy tylko to nastąpi, najmłodszy syn szkoleniowca „Los Colchoneros” rozpocznie treningi w jednym z młodzieżowych zespołów madryckiego klubu.

Obecny trener wicemistrza LaLiga w przeszłości był piłkarzem m.in. Lazio, Interu Mediolan czy Atlético Madryt. Na swoim koncie ma także 108 występów w seniorskiej reprezentacji Argentyny.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy