Giuseppe Marotta: Romelu Lukaku odszedł, by podwoić swoją pensję

Giuseppe Marotta: Romelu Lukaku odszedł, by podwoić swoją pensję fot. Daniel Hambury/Focus Images/MB Media/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Corriere della Sera I Goal.com

Dyrektor generalny Interu Giuseppe Marotta wypowiedział się na temat odejścia z klubu Romelu Lukaku.

W 2019 roku Inter zapłacił Manchesterowi United za Lukaku 75 milionów euro. Przygoda belgijskiego napastnika z włoskim zespołem trwała przez dwa sezony. W ich trakcie atakujący zdobył w koszulce „Nerazzurrich” 64 bramki. Latem zawodnik opuścił Włochy, przenosząc się za 115 milionów euro do Chelsea.

- Lukaku został sprzedany za 115 milionów euro, a my pozyskaliśmy Edina Džeko za darmo. Na boisku nie ma dużej różnicy. Lukaku odszedł, by podwoić swoją pensję. We Włoszech takie liczby nie mają racji bytu. W 2000 roku pieniądze w Serie A były większe niż w innych miejscach. W ciągu 20 lat sytuacja uległa jednak zmianie.

- Dzisiaj nie możemy dokonywać wielkich inwestycji. Teraz nie moglibyśmy pozwolić sobie na zakontraktowanie Lukaku za 75 milionów euro. Potrzebujemy zrównoważonych inwestycji - przyznał Marotta w rozmowie z „Corriere della Sera”, krótko odpowiadając również na pytanie o Lautaro Martíneza, Nicolò Barellę oraz Marcelo Brozovicia:

- W przypadku Lautaro i Barelli zbliżamy się do podpisania nowych umów. Jesteśmy blisko. Jeśli chodzi o Brozovicia, potrwa to nieco dłużej, ale jestem pewny, że również nam się to uda.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy