Giuseppe Marotta: Romelu Lukaku odszedł, by podwoić swoją pensję

Giuseppe Marotta: Romelu Lukaku odszedł, by podwoić swoją pensję fot. Daniel Hambury/Focus Images/MB Media/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Corriere della Sera I Goal.com

Dyrektor generalny Interu Giuseppe Marotta wypowiedział się na temat odejścia z klubu Romelu Lukaku.

W 2019 roku Inter zapłacił Manchesterowi United za Lukaku 75 milionów euro. Przygoda belgijskiego napastnika z włoskim zespołem trwała przez dwa sezony. W ich trakcie atakujący zdobył w koszulce „Nerazzurrich” 64 bramki. Latem zawodnik opuścił Włochy, przenosząc się za 115 milionów euro do Chelsea.

- Lukaku został sprzedany za 115 milionów euro, a my pozyskaliśmy Edina Džeko za darmo. Na boisku nie ma dużej różnicy. Lukaku odszedł, by podwoić swoją pensję. We Włoszech takie liczby nie mają racji bytu. W 2000 roku pieniądze w Serie A były większe niż w innych miejscach. W ciągu 20 lat sytuacja uległa jednak zmianie.

- Dzisiaj nie możemy dokonywać wielkich inwestycji. Teraz nie moglibyśmy pozwolić sobie na zakontraktowanie Lukaku za 75 milionów euro. Potrzebujemy zrównoważonych inwestycji - przyznał Marotta w rozmowie z „Corriere della Sera”, krótko odpowiadając również na pytanie o Lautaro Martíneza, Nicolò Barellę oraz Marcelo Brozovicia:

- W przypadku Lautaro i Barelli zbliżamy się do podpisania nowych umów. Jesteśmy blisko. Jeśli chodzi o Brozovicia, potrwa to nieco dłużej, ale jestem pewny, że również nam się to uda.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy