Giuseppe Rossi może powrócić do gry

Giuseppe Rossi może powrócić do gry
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Pro Soccer USA

Giuseppe Rossi ma szansę powrócić do regularnych występów po kilkumiesięcznej przerwie.

Przypomnijmy, iż 31-latek pozostaje wolnym zawodnikiem od lipca bieżącego roku, kiedy to wygasł jego kontrakt z włoską Genoą. Od tamtej pory doświadczony napastnik kilkukrotnie podejmował negocjacje z niektórymi zespołami, jednak w ostateczności nie udało mu się dogadać z żadnym z nich.

Aby całkowicie nie stracić formy, Rossi w ostatnim czasie trenował wraz z zawodnikami amerykańskiego New York Red Bulls. Niewykluczone także, iż zadomowi się w tym środowisku na dłużej.

30-krotny reprezentant Włoch wyraził bowiem chęć dołączenia do szeregów amerykańskiego zespołu na dłużej. Bardzo możliwe, iż ekipa sponsorowana przez koncern Red Bull zdecyduje się zakontraktować go już w styczniu na chwilę przed startem nowego sezonu MLS.

Red Bulls nie są jednak jedynym zespołem zza oceanu, który wyraża zainteresowanie osobą Rossiego. Napastnik jest także mile widziany w innym nowojorskim pierwszoligowcu, New York City FC.

Warto zaznaczyć, iż w przypadku transferu dla Rossiego byłby to powrót do miejsca urodzenia. Mimo iż na arenie międzynarodowej reprezentował on Włochy, to przyszedł na świat w New Jersey w rodzinie imigrantów z Półwyspu Apenińskiego.

Rossi najbardziej znany pozostaje z występów w hiszpańskim Villarrealu, w którego barwach przez pewien czas należał do czołówki strzelców w rozgrywkach ligowych. W późniejszym czasie jego karierę mocno wyhamowały jednak liczne kontuzje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy