Giuseppe Rossi może powrócić do gry

Giuseppe Rossi może powrócić do gry fot. Instagram [Giuseppe Rossi]
Michał Flis
Źródło: Pro Soccer USA

Giuseppe Rossi ma szansę powrócić do regularnych występów po kilkumiesięcznej przerwie.

Przypomnijmy, iż 31-latek pozostaje wolnym zawodnikiem od lipca bieżącego roku, kiedy to wygasł jego kontrakt z włoską Genoą. Od tamtej pory doświadczony napastnik kilkukrotnie podejmował negocjacje z niektórymi zespołami, jednak w ostateczności nie udało mu się dogadać z żadnym z nich.

Aby całkowicie nie stracić formy, Rossi w ostatnim czasie trenował wraz z zawodnikami amerykańskiego New York Red Bulls. Niewykluczone także, iż zadomowi się w tym środowisku na dłużej.

30-krotny reprezentant Włoch wyraził bowiem chęć dołączenia do szeregów amerykańskiego zespołu na dłużej. Bardzo możliwe, iż ekipa sponsorowana przez koncern Red Bull zdecyduje się zakontraktować go już w styczniu na chwilę przed startem nowego sezonu MLS.

Red Bulls nie są jednak jedynym zespołem zza oceanu, który wyraża zainteresowanie osobą Rossiego. Napastnik jest także mile widziany w innym nowojorskim pierwszoligowcu, New York City FC.

Warto zaznaczyć, iż w przypadku transferu dla Rossiego byłby to powrót do miejsca urodzenia. Mimo iż na arenie międzynarodowej reprezentował on Włochy, to przyszedł na świat w New Jersey w rodzinie imigrantów z Półwyspu Apenińskiego.

Rossi najbardziej znany pozostaje z występów w hiszpańskim Villarrealu, w którego barwach przez pewien czas należał do czołówki strzelców w rozgrywkach ligowych. W późniejszym czasie jego karierę mocno wyhamowały jednak liczne kontuzje.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy