Głośny powrót Manuela Neuera. Padła konkretna data

Głośny powrót Manuela Neuera. Padła konkretna data fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Bild

Wracający do pełni sprawności po kontuzji nogi Manuel Neuer niebawem powinien zaliczyć długo oczekiwany występ. Wszystko wskazuje na to, że będzie on miał miejsce jeszcze w tym miesiącu – donosi „Bild”.

Bayern Monachium już prawie rok czeka na wskoczenie swojego zawodnika między słupki. Po raz ostatni klubowe barwy na murawie przywdział w połowie listopada zeszłego roku. Później pojawiał się przed szerszą publicznością podczas mundialu w Katarze, ale Niemcy rozegrały tylko trzy mecze, sensacyjnie nie wychodząc z fazy grupowej.

Zaraz po prestiżowej imprezie piłkarskiej 37-latek złamał nogę w trakcie urlopu. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na jednym ze stoków narciarskich w grudniu. Od tamtego czasu golkiper skupiał się wyłącznie na rehabilitacji.

Pierwotnie powrót wychowanka Schalke na boisko miał nastąpić szybciej, niż początkowo zakładano. Do tej pory jednak w roli zastępcy znajduje się Sven Ulreich.

Wszystko do ładu i składu powinno powrócić 21 października. Tak przynajmniej twierdzi „Bild”, który za sprawą swoich dochodzeń zwiastuje obecność bramkarza zaraz po przerwie reprezentacyjnej. Wtedy „Bawarczycy” powalczą o punkty w Bundeslidze w starciu z Mainz.

Nie zostało jednak konkretnie sprecyzowane, czy chodzi o pierwszy skład lub ławkę rezerwowych. Tak czy inaczej, obecność Neuera w protokole meczowym można potratować jako przełom.

Do tej pory golkiper zaistniał w historii Bayernu 488 razy, zaliczając 233 czyste konta. Zdobył między innymi dwa Puchary Europy, jedenaście mistrzostw Niemiec i pięć krajowych pucharów.

Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! Nagły zwrot akcji w sprawie Xaviego. W czwartek oficjalny komunikat! OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy