Gonçalo Feio o przyszłości Josué. „Jestem o tym przekonany”

2024-05-10 14:55:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Gonçalo Feio o przyszłości Josué. „Jestem o tym przekonany” Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Legia.Net

Wedle powtarzających się doniesień Josué opuści po sezonie Legię Warszawa. O odejście portugalskiego pomocnika został zapytany przed starciem z Lechem Poznań Gonçalo Feio.

O możliwym odejściu 33-latka z Legii spekulowano już w minionym roku. Wówczas sprawa prezentowała się zgoła inaczej. Warszawski klub pragnął za wszelką cenę kontynuować współpracę z pomocnikiem, który otrzymał kilka znacznie atrakcyjniejszych, pod względem finansowym, ofert z Bliskiego Wschodu.

Portugalczyk odrzucił zakusy bogatszych klubów, podpisując kontrakt z „Wojskowymi”.

W bieżących rozgrywkach Josué podupadł nieco na formie, aczkolwiek nadal odgrywa kluczową rolę w barwach Legii. Liczył zatem, że ponownie otrzyma możliwość przedłużenia współpracy.

Wedle najnowszych informacji do prolongaty umowy nie dojdzie. Zarząd przekazał już swoją decyzję zawodnikowi.

Legia Warszawa już w najbliższą niedzielę zmierzy się w kluczowym starciu z Lechem Poznań. Na konferencji prasowej zapytano Gonçalo Feio o sytuację jego rodaka.

- Zacznę od tego, że jestem przekonany - podkreślam przekonany, że będzie to jeden z naszych liderów nie tylko w Poznaniu, ale także w ostatnich trzech meczach. Josué będzie wszystko robił tak jak do tej pory, czyli będzie prezentował swój najlepszy poziom i być jednym z liderów z opaską na ręku i wykonać swoją misję i rolę najlepiej jak potrafi, oddając wszystko dla tego klubu. Jestem o tym przekonany, wiem, jaki to człowiek - odpowiedział 34-letni szkoleniowiec.

- Jeżeli klub nie dał oficjalnego potwierdzenia medialnych informacji, to ja nie czuję się na siłach, by to robić. Wiem, że wychodziły informacje, ale klub nie podał, więc to nie jest moją rolą, by to robić. Co do decyzyjności - jestem częścią struktury klubu. Znam swoją rolę w klubie i zawsze jestem gotowy pomóc w innych obszarach. Jestem człowiekiem działającym na zasadzie współpracy, poziom komunikacji między działami istnieje - to jest moja odpowiedź na pytanie o to, kto podjął decyzję w sprawie Josue - dodał.