Griezmann: Burzliwe powitanie w Madrycie sprawą wagi państwowej

Griezmann: Burzliwe powitanie w Madrycie sprawą wagi państwowej fot. YouTube - Puma
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

Obelgi skierowane w kierunku Antoine'a Griezmanna podczas meczu Atlético Madryt z Barceloną zostały skierowane do rządowej komisji ds. walki z przejawami przemocy.

Griezmann przez wiele lat stanowił filar zespołu Diego Simeone, ale to, jak się pożegnał z klubem, przekreśliło wszelkie jego zasługi, przynajmniej w oczach części kibiców „Atléti”. Francuz niegdyś odmówił wielkiego transferu do Manchesteru United, by pomóc „Rojiblancos” w trudach sezonu bez możliwości zgłaszania do rozgrywek nowych graczy, ale w tym roku dogadał się za plecami madrytczyków z Barceloną.

Im bliżej przyjazdu Katalończyków na Wanda Metropolitano, tym atmosfera coraz bardziej się zagęszczała. Przed spotkaniem zdemolowano pamiątkową tablicę, poświęconą napastnikowi, a w trakcie meczu gracz musiał zmagać się z gwizdami i obelgami. W pewnym momencie grupa kibiców krzyczała do niego „Griezmann, umrzyj” i bardzo nie spodobało się to delegacjom z LaLiga oraz RFEF.

Oba podmioty zgłosiły raporty do specjalnej komisji utworzonej przez hiszpański rząd. Ma ona na celu zwalczanie wszelkich przejawów nienawiści i przemocy, a z takie właśnie uznano życzenie śmierci zawodnikowi. „Marca” informuje, że sprawa będzie w najbliższym czasie rozważana, lecz na razie nie wiadomo czy i z jaką karą mogą liczyć się „Los Colchoneros” lub też konkretni kibice.

Pewną okoliczność łagodzącą może stanowić wzmianka w raporcie delegacji ze strony ligi. Napisano w nim, że w trakcie kilkunastosekundowego wykrzykiwania obelg w kierunku Griezmanna, część kibiców reagowała na nie gwizdami, nie zgadzając się z takim traktowaniem byłej gwiazdy madrytczyków.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Serie A FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Serie A OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco Liga Europy: Pary play-offów. Legia Warszawa i Lech Poznań za tydzień powalczą o fazę grupową Liga Europy: Pary play-offów. Legia Warszawa i Lech Poznań za tydzień powalczą o fazę grupową Luka Zahovič blisko Ekstraklasy Luka Zahovič blisko Ekstraklasy Ekstraklasa: Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław przełożony [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław przełożony [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Santiago Arias trafił do Bayeru OFICJALNIE: Santiago Arias trafił do Bayeru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy