Griezmann: Burzliwe powitanie w Madrycie sprawą wagi państwowej

Griezmann: Burzliwe powitanie w Madrycie sprawą wagi państwowej fot. YouTube - Puma
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

Obelgi skierowane w kierunku Antoine'a Griezmanna podczas meczu Atlético Madryt z Barceloną zostały skierowane do rządowej komisji ds. walki z przejawami przemocy.

Griezmann przez wiele lat stanowił filar zespołu Diego Simeone, ale to, jak się pożegnał z klubem, przekreśliło wszelkie jego zasługi, przynajmniej w oczach części kibiców „Atléti”. Francuz niegdyś odmówił wielkiego transferu do Manchesteru United, by pomóc „Rojiblancos” w trudach sezonu bez możliwości zgłaszania do rozgrywek nowych graczy, ale w tym roku dogadał się za plecami madrytczyków z Barceloną.

Im bliżej przyjazdu Katalończyków na Wanda Metropolitano, tym atmosfera coraz bardziej się zagęszczała. Przed spotkaniem zdemolowano pamiątkową tablicę, poświęconą napastnikowi, a w trakcie meczu gracz musiał zmagać się z gwizdami i obelgami. W pewnym momencie grupa kibiców krzyczała do niego „Griezmann, umrzyj” i bardzo nie spodobało się to delegacjom z LaLiga oraz RFEF.

Oba podmioty zgłosiły raporty do specjalnej komisji utworzonej przez hiszpański rząd. Ma ona na celu zwalczanie wszelkich przejawów nienawiści i przemocy, a z takie właśnie uznano życzenie śmierci zawodnikowi. „Marca” informuje, że sprawa będzie w najbliższym czasie rozważana, lecz na razie nie wiadomo czy i z jaką karą mogą liczyć się „Los Colchoneros” lub też konkretni kibice.

Pewną okoliczność łagodzącą może stanowić wzmianka w raporcie delegacji ze strony ligi. Napisano w nim, że w trakcie kilkunastosekundowego wykrzykiwania obelg w kierunku Griezmanna, część kibiców reagowała na nie gwizdami, nie zgadzając się z takim traktowaniem byłej gwiazdy madrytczyków.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy