Guardiola: Manchester City wciąż nie jest gotowy na triumf w Lidze Mistrzów

Guardiola: Manchester City wciąż nie jest gotowy na triumf w Lidze Mistrzów fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Independent

Pep Guardiola uważa, że zespół Manchesteru City cały czas nie jest gotowy na wygranie Ligi Mistrzów.

W sobotę „The Citizens” pokonali na rodzimym podwórku Crystal Palace 2:0 po golach Gabriela Jesusa oraz Davida Silvy. Już we wtorek zespół Guardioli czeka z kolei starcie w grupie C Ligi Mistrzów z Atalantą. W dwóch dotychczasowych spotkaniach Champions League mistrzowie Anglii sięgnęli po sześć punktów.

- W sobotę zmarnowaliśmy zbyt wiele szans pod koniec meczu. Musimy to poprawić. Ludzie mówią o Lidze Mistrzów jako naszym celu, ale nie jesteśmy jeszcze na to gotowi.

- Kreujemy wiele okazji, ale wciąż możemy być lepsi. W dwóch ostatnich sezonach zanotowaliśmy wiele zwycięstw, na które złożyła się duża liczba akcji bramkowych. Nie mam jednak wątpliwości, że możemy to udoskonalić - przyznał Guardiola, wypowiadając się również na temat Gabriela Jesusa:

- Odkąd do nas trafił, prezentował się dobrze. Niestety złapał poważne kontuzje. Jest jednak silny. Gra z numerem dziewięć w reprezentacji Brazylii. Klub pozyskał niesamowitego piłkarza. To jeden z naszych najlepszych podpisów w ostatnich latach. Konkurowanie z Sergio Agüero nie jest łatwe. To legenda. Ale Gabriel zachowuje spokój. Akceptuje moje decyzje i na każdym treningu walczy jak zwierzę. Cały czas może się rozwijać.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy