Héctor Bellerín po sezonie może odejść z Arsenalu

Héctor Bellerín po sezonie może odejść z Arsenalu fot. daykung / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Temat odejścia Héctora Bellerína z Arsenalu po zakończeniu sezonu jest otwarty.

Hiszpański prawy obrońca bardzo poważnie myślał o zmianie klubowych barw pół roku temu. Po rozmowach z prowadzącym „Kanonierów” Mikelem Artetą zdecydował się jednak zostać w Londynie. Panowie ustalili, że Bellerín pozostanie w Arsenalu na przynajmniej jeszcze jeden sezon i po nim uzgodnią, co dalej.

Obecnie Bellerín nie prowadzi rozmów z klubem na temat swojej przyszłości, ale jak podaje ESPN, obie strony skłaniają się ku temu, że rozstanie latem będzie dobrym rozwiązaniem. Przygoda Hiszpana z „Kanonierami” zamknęłaby się wtedy dokładnie na 10 latach.

W zeszłym roku Bellerínem interesowały się głównie Paris Saint-Germain oraz Barcelona. Francuski klub pozyskał jednak Alessandro Florenziego (to tylko wypożyczenie, ale z opcją wykupu i prawdopodobnie do niego dojdzie), a Katalończycy zakontraktowali Sergiño Desta. Wcześniej w kierunku prawego defensora spoglądał również Manchester United, lecz pozyskał Aarona Wan-Bissakę.

Na ten moment nie wydaje się, by któryś z wymienionych klubów usilnie dążył do sprowadzenia do siebie Bellerína (choć CBS Sports dalej łączy go z PSG), ale w przypadku ostatecznej decyzji o zmianie barw, 25-latek nie powinien narzekać na brak zainteresowania.

Umowa zawodnika z Arsenalem wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy