Hertha szykuje wielką ofensywę transferową i nowego trenera?!

Hertha szykuje wielką ofensywę transferową i nowego trenera?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Hertha zalicza drugi sezon z rzędu z wynikami poniżej oczekiwań władz klubu i dlatego w zespole może dojść do kolejnych dużych zmian związanych z zatrudnieniem Ralfa Rangnicka i pozyskaniem Juliana Draxlera czy Papu Gómeza - poinformował „Kicker”.

Zespół z Berlina po przejęciu większościowego pakietu akcji przez biznesmena Larsa Windhorsta zamierzał włączyć się do walki o najwyższe cele na krajowym podwórku.

W tym celu przedstawiciele niemieckiego zespołu wyłożyli blisko 150 milionów euro na zakontraktowanie nowych zawodników i przynajmniej na razie nie mogą być zadowoleni z wykonanych wzmocnień, ponieważ drużyna prowadzona odpowiednio przez Jürgena Klinsmanna, Alexandra Nouriego i obecnie Bruno Labbadię prezentuje się dużo poniżej oczekiwań oraz plasuje na odległej 14. pozycji w tabeli Bundesligi.

Dziennikarze „Kickera” uważają, że ten stan rzeczy może doprowadzić do kolejnej już rewolucji w szeregach „Starej Damy”, która ma zostać zapoczątkowana od zatrudnienia Ralfa Rangnicka i sprowadzenia Juliana Draxlera z PSG czy Papu Gómeza z Atalanty Bergamo.

„Sport Bild” dodaje przy tym, że nadchodzący pojedynek przeciwko Werderowi Brema ma zadecydować o pozostawieniu lub zwolnieniu Labbadii z funkcji szkoleniowca Herthy.

Jednocześnie oba źródła zaznaczają, że zatrudnienie w jego miejsce wspomnianego 62-latka może okazać się trudne z kilku względów, które dotyczą między innymi możliwości przejęcia przez niego Chelsea oraz chęci przejęcia pełnej kontroli nad pionem sportowym.

W przypadku dwóch wymienionych ofensywnych zawodników miały zostać nawiązane pierwsze kontakty z ich obecnymi pracodawcami w celu wybadania szans na ich sprowadzenie w końcówce trwającego okna transferowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy