Higuaín coraz bliższy rozstania z Juventusem. Argentyńczyk gotowy na opuszczenie Europy!

Higuaín coraz bliższy rozstania z Juventusem. Argentyńczyk gotowy na opuszczenie Europy! fot. Juventus FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

Gonzalo Higuaín może w najbliższych dniach rozwiązać za porozumieniem stron obowiązujący go kontrakt z Juventusem - uważa Nicolò Schira.

Przedstawiciele „Starej Damy” starają się już od przeszło dwóch lat doprowadzić do przedwczesnego zakończenia współpracy z doświadczonym napastnikiem, który pobiera z klubowej kasy bardzo wysokie wynagrodzenie opiewające na 7,5 miliona euro rocznie.

Z tego też powodu zespół z Turynu miał kłopot ze znalezieniem chętnego na Argentyńczyka, którego wypożyczenia odpowiednio do Milanu i Chelsea nie przyniosły spodziewanego skutku w postaci skorzystania przez jedną z tych ekip z opcji wykupu 32-letniego zawodnika.

Pozbycie się Gonzalo Higuaín przez Juventus stało się jeszcze trudniejsze po nastaniu w klubie rządów Maurizio Sarriego, który bardzo wysoko ceni sobie umiejętności prezentowane przez napastnika, dlatego ten spędził cały sezon we włoskiej drużynie, rozgrywając dla niej 44 spotkania, w których zdobył jedenaście bramek oraz zanotował osiem asyst.

Zwolnienie wspomnianego szkoleniowca sprawiło jednak, że dni doświadczonego piłkarza w „Starej Damie” są już właściwie policzone, ponieważ 32-latek nie znajduje się w planach Andrei Pirlo.

Nicolò Schira uważa, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Argentyńczyk już w najbliższym czasie opuści ekipę z Turynu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wcześniej rozwiąże z obecnym pracodawcą umowę obowiązującą do połowy 2021 roku za porozumieniem stron.

Wspomniany dziennikarz dodaje jednocześnie, że Higuaín liczy na otrzymanie z tego tytułu stosownej rekompensaty.

Uważnie rozwojowi sytuacji wokół doświadczonego napastnika przyglądają się wysłannicy River Plate i LA Galaxy, którzy już sposobią się do przedstawienia mu atrakcyjnej propozycji, która ma skusić go do kontynuowania kariery w rodzimym kraju lub Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy