Hiszpański futbol w zawieszeniu do odwołania

Hiszpański futbol w zawieszeniu do odwołania
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: RFEF

Hiszpańska federacja piłkarska (RFEF) w porozumieniu z LaLigą zdecydowały się na zawieszenie całej hiszpańskiej piłki, tej na poziomie profesjonalnym, ale i amatorskim, aż do odwołania.

Hiszpania znajduje się obecnie w tragicznej sytuacji względem epidemii koronawirusa. Na jej terenie w ostatnich dniach odnotowuje się drugie największe liczby zgonów na świecie - gorzej bilansy ofiar wyglądają, przynajmniej na ten moment, tylko we Włoszech. W poniedziałek przed 13 poinformowano, że liczba zgonów w Hiszpanii ostatniej doby z powodu koronawirusa wyniosła aż 462, z czego zdecydowanie ponad połowa dotyczy stolicy, czyli Madrytu.

Władze centralne zdecydowały się na razie na przedłużenia stanu wyjątkowego przynajmniej do 11 kwietnia. Ale póki co, sytuacji daleko do powrotu do normalności.

W tych warunkach trudno nawet rozmawiać o piłce jako takiej, więc nie dziwi decyzja działaczy o zawieszeniu wszelkich rozgrywek na czas nieokreślony. W komunikacie można przeczytać, że zawieszenie potrwa "dopóki właściwe organy rządu Hiszpanii i Generalnej Administracji Państwowej nie uznają, że można wznowić rozgrywki bez zagrożenia dla zdrowia piłkarzy, sztabów, wszystkich pracowników klubów oraz publiczności".

Więcej na temat: Hiszpania Koronawirus Oficjalnie

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy