Hitowy powrót Tanguya Ndombele?!

Hitowy powrót Tanguya Ndombele?! fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Julien Maynard [Twitter]

Tanguy Ndombele liczył na transfer do Paris Saint-Germain, ale szanse na to są nikłe, żeby nie powiedzieć zerowe. Tymczasem rozpoczęły się negocjacje z Olympique'em Lyon, z którego to piłkarz trafił do Tottenhamu Hotspur - donosi Julien Maynard.

Francuz został kupiony w połowie 2019 roku za rekordowe dla „Kogutów” 70 milionów euro, w tym 10 jak bonusy. Tak naprawdę nie sprostał jednak wyzwaniu.

Ofensywnie usposobiony zawodnik nie potrafił przystosować się do stylu gry najpierw drużyny prowadzonej przez Mauricio Pochettino, potem - José Mourinho, Ryana Masona, Nuno Espírito Santo, a teraz Antonio Conte. Nie można zatem powiedzieć, że winny jest menedżer.

Władze Tottenhamu Hotspur początkowo wzbraniały się przed pomysłem rozstania z Tanguyem Ndombele, ale po rozmowach z Conte zmieniły zdanie.

Ostatnie dni upłynęły nam pod znakiem rozmów londyńskiej ekipy z Paris Saint-Germain i równolegle toczących się negocjacji piłkarza w sprawie warunków indywidualnego kontraktu.

Gdy paryżanie już zgodzili się wziąć na siebie całą tygodniówkę 25-latka, nie wypaliła przeprowadzka Juniora Diny Ebimbe, a odejście Danilo Pereiry zakończyło się fiaskiem. Pozbycie się jednego gracza było warunkiem koniecznym.

W efekcie siedmiokrotny reprezentant „Trójkolorowych” otworzył się na transfer do innego klubu. Zainteresowanie nim wykazały Bayer Leverkusen, Everton czy Valencia.

Tymczasem szansę na ponowne sprowadzenie Ndombele zwietrzył Olympique Lyon, który dotąd starał się o Giovaniego Lo Celso. Potknięcie PSG sprawiło jednak, że taka operacja stała się możliwa, a jak przekazał Julien Maynard, rozmowy między stronami już się toczą.

Ndombele w barwach „Les Gones” rozegrał jak dotąd 96 spotkań, zdobył cztery bramki i posłał 16 ostatnich podań.

***

Newcastle United: Testy medyczne Bruno Guimarãesa. Możliwy rekord transferowy!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy