Hitowy transfer Havertza? Były dyrektor Bayeru jest tego pewny!

Hitowy transfer Havertza? Były dyrektor Bayeru jest tego pewny! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Reiner Calumnd, który w latach 1999-2004 pełnił funkcję dyrektora generalnego Bayeru Leverkusen, jest przekonany, że Kai Havertz po zakończeniu kolejnego sezonu przeniesie się do Bayernu Monachium.

Ofensywny pomocnik należał w tym sezonie do wyróżniających się zawodników na niemieckich boiskach i po jego zakończeniu został uznany przez czytelników „Bilda” za najlepszego zawodnika rozgrywek Bundesligi.

Wysoka forma 19-letniego piłkarza nie umknęła uwadze wysłannikom Bayernu Monachium, którzy już przed kilkoma tygodniami wyrazili gotowość do sprowadzenia trzykrotnego reprezentanta kraju w lecie... 2020 roku. Ekipa z Alianz Areny chciałaby jednak już teraz zapewnić sobie jego przyszły transfer i jest gotowa wyłożyć na jego pozyskanie około 80 milionów euro.

O realizacji takiego scenariusza jest przekonany Reiner Calumnd.

- Kai Havertz pójdzie do Bayernu Monachium w przyszłym roku. W tym nie zmieni klubu - uważa były dyrektor generalny zespołu z Leverkusen, pod którego rządami dotarł między innymi do finału Ligi Mistrzów w 2002 roku, w którym to musiał uznać wyższość Realu Madryt (1:2).

Ofensywny pomocnik strzelił aż dwadzieścia bramek oraz zanotował siedem asyst w 42 rozegranych meczach w zakończonych już rozgrywkach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy