Hitowy transfer Legii z Ekstraklasy?!

Hitowy transfer Legii z Ekstraklasy?! fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Przegląd Sportowy

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, Fiodor Černych w letnim oknie może przenieść się do Legii Warszawa.

Reprezentant Litwy najprawdopodobniej nie przedłuży wygasającej z końcem czerwca umowy z Jagiellonią, więc już w styczniu będzie mógł rozpocząć oficjalne poszukiwania nowego pracodawcy. W grę nie wchodzi raczej odejście zimą, a na zasadzie wolnego transferu pierwszego lipca przyszłego roku.

Černych pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu przeciwko Legii. We wrześniu w Białymstoku Jagiellonia wygrała z mistrzem Polski 1-0 i decydującą, bardzo efektowną bramkę zdobył właśnie 26-latek, niedawno po raz drugi z rzędu uznany najlepszym zawodnikiem Litwy.

Napastnik lub skrzydłowy w tym sezonie rozegrał 18 meczów w Ekstraklasie, strzelając trzy bramki i przy sześciu asystując. Sporo brakuje mu jeszcze do bilansu z poprzedniej kampanii, gdy w 34 meczach 12 razy trafiał do siatki rywali i dziewięć razy asystował.

Černychem interesuje się nie tylko Legia, ale też kluby zagraniczne. W minionym oknie w jego kontekście wymieniało się przede wszystkim drużyny z Rosji i Turcji, jednak brak konieczności negocjacji kwoty odstępnego może powiększyć grono zainteresowanych.

Litwin w Białymstoku gra od lata 2015 roku, gdy przeniósł się z Górnika Łęczna. Wcześniej występował w lidze białoruskiej (w Dnieprze i Naftanie). Ojczyznę opuścił już latem 2009 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy