Ibrahimović: On miał na mnie największy wpływ w trakcie kariery

Ibrahimović: On miał na mnie największy wpływ w trakcie kariery fot. Wikipedia
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe

Zlatan Ibrahimović wyznał, że w pewnym momencie swojej kariery poznał osobę, która znacząco na niego wpłynęła.

Szwed niejednokrotnie podkreślał kolejnymi wypowiedziami swoją pewność siebie, choć niektórzy mogliby to uznać za oznaki arogancji. Jakkolwiek by nie nazywać postawy napastnika, w rozmowie z „L'Equipe” przyznał on, że nawet jemu potrzebne są osoby, które poprowadzą go w odpowiednim kierunku. Wiele razy podkreślał, że od dzieciństwa był zapatrzony w Brazylijczyka Ronaldo, lecz  w trakcie swojej kariery natrafił na osobę, która na dobrą sprawę odmieniła jego podejście.

- Kiedy poznałem go w Juventusie, miał zupełnie inną mentalność od pozostałych znanych mi piłkarzy - powiedział „Ibra” o Patricku Vieirze, którego poznał w Juventusie, a następnie razem z nim przeniósł się do Interu.

- On zawsze mnie wspierał. Kiedy myślałem, że robię wszystko poprawnie, okazywało się, że nie jest to wystarczająco dobre. On pokazał mi, że zawsze trzeba dawać z siebie więcej. Nauczył mnie tego, że grasz tak jak trenujesz. Tak to działa: jeśli trenujesz dobrze, zagrasz dobrze.

- On był fenomenalnym piłkarzem, który na zawsze zostanie w historii. Cieszę się, że poznałem go jako zawodnika i jako człowieka. Znacząco wpłynął na moją grę motywując mnie do dawania z siebie 120 procent każdego dnia, w każdym meczu. Nie dziwi mnie, że został trenerem, on miał w sobie te cechy. Doświadczenie, dojrzałość, pomaganie innym... Zawsze można było z nim porozmawiać. Pomógł wielu zawodnikom, nie tylko mi.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy