Ibrahimović wybrał AC Milan! Ostatnie szczegóły

Ibrahimović wybrał AC Milan! Ostatnie szczegóły fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Zlatan Ibrahimović zdecydował się na przeprowadzkę do Milanu. Do ustalenia zostało już tylko to, na jak długo zwiąże się z klubem.

Saga z udziałem Szweda ma się całkiem dobrze, ale powoli zdaje się zmierzać do szczęśliwego finału. Tym razem to jednak nie sam zawodnik dorzuca spekulacji swoimi zagrywkami w mediach społecznościowych. „La Gazzetta dello Sport” informuje, że gracz jest już po słowie z działaczami Milanu i chce pomóc mediolańczykom w powrocie na szczyt.

Dziennik jest przekonany, że deklaracje prezydenta Bologni, iż klub nie bierze już udziału w wyścigu po Ibrahimovicia są nieprzypadkowe. Napastnik jest zdeterminowany, by pomóc drużynie, w której, jak to powtarzał od lat, najlepiej się czuł i z której najchętniej w ogóle by nie odchodził. „Ibra” jest gotów przyjąć warunki finansowe, ale kość niezgody stanowi długość umowy.

Według najnowszych informacji, pensja gracza byłaby nieco niższa niż spekulowano - snajper miałby inkasować dwa miliony przez pierwsze pół roku, a w ciągu następnej kampanii już cztery miliony. Wcześniej pojawiały się doniesienia, iż gażą będzie rozłożona na zasadzie trzy miliony plus sześć milionów.

Kluczem jest to, że Ibrahimoviciowi nie zależy aż tak na zarobkach, ale w kwestii długości porozumienia nie chce już tak łatwo ustępować. 38-latek uważa, iż zasługuje na większe zaufanie oraz kontrakt na całe półtorej roku. AC Milan twierdzi z kolei, że zaoferował zawodnikowi najwięcej ile mógł, a takie rozłożenie porozumień będzie też pozytywne dla budżetu, zwłaszcza iż nie wiadomo, czy klub zagra w kolejnej edycji europejskich pucharów.

W każdym razie Ibrahimović miał już zdecydować i chce wrócić do Milanu. Nad całą resztą pracuje sztab pośredników i warto podkreślić, że nie jest to wyłącznie zadanie Mino Raioli. On pozostaje głównym przedstawicielem interesów piłkarza, ale w tej specyficznej sprawie i on, i klub mają dodatkowych ludzi, którzy mają pomóc w przyspieszeniu rozmów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Diego Costa w opałach. Napastnikowi Atlético Madryt grozi nawet więzienie Diego Costa w opałach. Napastnikowi Atlético Madryt grozi nawet więzienie Borussia Dortmund: Koniec sezonu dla pomocnika, Håland nie zagra w niedzielę [OFICJALNIE] Borussia Dortmund: Koniec sezonu dla pomocnika, Håland nie zagra w niedzielę [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy