Ibrahimović wybrał AC Milan! Ostatnie szczegóły

Ibrahimović wybrał AC Milan! Ostatnie szczegóły fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Zlatan Ibrahimović zdecydował się na przeprowadzkę do Milanu. Do ustalenia zostało już tylko to, na jak długo zwiąże się z klubem.

Saga z udziałem Szweda ma się całkiem dobrze, ale powoli zdaje się zmierzać do szczęśliwego finału. Tym razem to jednak nie sam zawodnik dorzuca spekulacji swoimi zagrywkami w mediach społecznościowych. „La Gazzetta dello Sport” informuje, że gracz jest już po słowie z działaczami Milanu i chce pomóc mediolańczykom w powrocie na szczyt.

Dziennik jest przekonany, że deklaracje prezydenta Bologni, iż klub nie bierze już udziału w wyścigu po Ibrahimovicia są nieprzypadkowe. Napastnik jest zdeterminowany, by pomóc drużynie, w której, jak to powtarzał od lat, najlepiej się czuł i z której najchętniej w ogóle by nie odchodził. „Ibra” jest gotów przyjąć warunki finansowe, ale kość niezgody stanowi długość umowy.

Według najnowszych informacji, pensja gracza byłaby nieco niższa niż spekulowano - snajper miałby inkasować dwa miliony przez pierwsze pół roku, a w ciągu następnej kampanii już cztery miliony. Wcześniej pojawiały się doniesienia, iż gażą będzie rozłożona na zasadzie trzy miliony plus sześć milionów.

Kluczem jest to, że Ibrahimoviciowi nie zależy aż tak na zarobkach, ale w kwestii długości porozumienia nie chce już tak łatwo ustępować. 38-latek uważa, iż zasługuje na większe zaufanie oraz kontrakt na całe półtorej roku. AC Milan twierdzi z kolei, że zaoferował zawodnikowi najwięcej ile mógł, a takie rozłożenie porozumień będzie też pozytywne dla budżetu, zwłaszcza iż nie wiadomo, czy klub zagra w kolejnej edycji europejskich pucharów.

W każdym razie Ibrahimović miał już zdecydować i chce wrócić do Milanu. Nad całą resztą pracuje sztab pośredników i warto podkreślić, że nie jest to wyłącznie zadanie Mino Raioli. On pozostaje głównym przedstawicielem interesów piłkarza, ale w tej specyficznej sprawie i on, i klub mają dodatkowych ludzi, którzy mają pomóc w przyspieszeniu rozmów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy