Inter finalizuje transfer bramkarza. Śladami Júlio Césara

Inter finalizuje transfer bramkarza. Śladami Júlio Césara
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Calciomercato

Jak podaje Calciomercato, Inter jest bliski pozyskania 18-letniego Gabriela Brazão.

Utalentowany brazylijski bramkarz jest zawodnikiem rodzimego Cruzeiro. Do tej pory nie zadebiutował on w jego pierwszym zespole, ale skauci europejskich klubów mogli obserwować go w spotkaniach reprezentacji Brazylii do lat 17 i 20. Pod koniec 2018 roku Tite powołał go też do dorosłej kadry „Canarinhos” na mecze towarzyskie z Urugwajem i Kamerunem (bez występu).

Zdaniem włoskich dziennikarzy o krok od zakontraktowania młodego golkipera jest Inter. W piątek miało odbyć się kluczowe spotkanie w tej sprawie. Uczestniczyli w nim dyrektor sportowy „Nerazzurrich”, Piero Ausilio, reprezentanci zawodnika, a także przedstawiciel Chievo Verona. Najbliższe pół roku Brazylijczyk ma bowiem spędzić na wypożyczeniu w Weronie.

Transfer przypomina nieco przenosiny do Interu Júlio Césara. 87-krotny reprezentant Brazylii w 2005 roku również trafił do Włoch prosto z Brazylii (Flamengo) i był to efekt porozumienia Interu z Chievo. W barwach mediolańskiego zespołu rozegrał on w sumie 300 meczów (128 czystych kont).

Podstawowym bramkarzem Interu od kilku sezonów jest Samir Handanovič. Mediolańczycy regularnie rozglądają się jednak za następcą 34-letniego Słoweńca.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy