Inter Mediolan porozumiał się z Chelsea w sprawie Mosesa. Pozostały testy medyczne

Inter Mediolan porozumiał się z Chelsea w sprawie Mosesa. Pozostały testy medyczne fot. Chelsea
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia | Nicolò Schira

Victor Moses powinien w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin sfinalizować swoje przenosiny do Interu Mediolan.

Doświadczony Nigeryjczyk znalazł się nie tak dawno w kręgu zainteresowań włoskiego klubu i bardzo szybko wyraził chęć ponownego nawiązania współpracy z Antonio Conte.

Z tego też powodu przedstawiciele „Nerazzurrich” rozpoczęli konkretne rozmowy z Chelsea w sprawie pozyskania 29-letniego zawodnika. Negocjacje obu stron w kontekście najbliższej przyszłości tego piłkarza zakończyły się pełnym sukcesem i już wkrótce powinno dość do finalizacji transferu z udziałem wszechstronnego pomocnika.

- W sprawie Mosesa mamy zasadnicze porozumienie z Chelsea. W tej chwili dokonujemy oceny tego ruchu - powiedział Piero Ausilio, dyrektor sportowy Interu.

Nicolò Schira informował już wcześniej i teraz po raz kolejny przyznał, że Nigeryjczyk przeniesie się do Mediolanu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu opiewającą na 10 milionów euro.

29-latek zamierza w najbliższych godzinach zakończyć swoją współpracę z Fenerbahçe, gdzie przebywa na podobnych warunkach i następnie planuje udać się na Półwysep Apeniński, aby przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem umowy z „Nerazzurri”.

Niewykluczone, że wkrótce dołączy do niego jego klubowy kolega - Oliver Giroud oraz jeden z londyńskich przeciwników „The Blues” - Christian Eriksen. Na temat drugiego z nich zabrał głos dyrektor sportowy Interu.

- Eriksen jest dla nas ważnym graczem. Złożyliśmy za niego ofertę i teraz czekamy na odpowiedź Tottenhamu - dodał Piero Ausilio.

Moses rozegrał siedem spotkań w trwającym sezonie dla tureckiego zespołu, w których zdobył jednego gola oraz zanotował tyle samo asyst. Mała liczba gier doświadczonego pomocnika wynika z faktu, że zmagał się w obecnych rozgrywkach dwukrotnie z urazem mięśnia uda, dlatego w jego przypadku obligatoryjne testy medyczne nie muszą okazać się formalnością.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy