Inter porozumiał się w sprawie Berardiego?!

Inter porozumiał się w sprawie Berardiego?!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere dello Sport

Według informacji podawanych przez włoskie media, Domenico Berardi przeniesie się latem do Interu.

Napastnik Sassuolo od dłuższego czasu jest jednym z najbardziej pożądanych zawodników na włoskim rynku transferowym. Jego usługami interesował się między innymi Juventus, który do niedawna posiadał opcję jego wykupu. „Bianconeri” chcieli ją nawet wykorzystać, ale na drodze transferu stanęła wola piłkarza, który obawiał się utraty miejsca w składzie i postanowił zostać w Sassuolo. Teraz jednak nie ma już takich wątpliwości.

W ciągu ostatnich kilku tygodni dyrektorzy Interu prężnie negocjowali z władzami „Neroverdich” i zdaniem „Corriere dello Sport” przyniosło to pozytywne efekty. Suning Group ma przeznaczyć tego lata 150 milionów euro na transfery „Beneamaty” i część tej kwoty ma zostać wydana właśnie na Berardiego. Sassuolo wyceniło swoją gwiazdę na 40 milionów euro, ale strony doszły do porozumienia, że kwota zostanie nieco obniżona dzięki włączeniu w ofertę wypożyczonego z Interu do Pescary napastnika, Gianluki Caprariego.

Jeśli te informacje się potwierdzą, oznacza to, że Inter zdążył dokonać już dwóch dużych ruchów transferowych. Wcześniej klub z San Siro miał sobie zapewnić transfer obrońcy Romy, Kostasa Manolasa. Następny w kolejce ma być utalentowany pomocnik Sassuolo, Lorenzo Pellegrini. W przypadku 20-latka transakcja może być jednak zależna od Romy, która miała sobie zapewnić opcję kontrwykupu, gdy sprzedawała go za nieco ponad milion euro w 2015 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy