Jakub Kiwior z „wędką” od Mikela Artety. Hiszpan bezlitosny wobec błędu Polaka [WIDEO]

2024-10-19 20:51:14; Aktualizacja: 1 godzina temu
Jakub Kiwior z „wędką” od Mikela Artety. Hiszpan bezlitosny wobec błędu Polaka [WIDEO] Fot. Antonio Pozo/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

W sobotnim spotkaniu w ramach ósmej kolejki Premier League drużyna Bournemouth nieoczekiwanie pokonała na własnym terenie faworyzowany Arsenal. W 81. minucie plac gry opuścił wprowadzony na boisko w końcówce pierwszej połowy Jakub Kiwior. Chwilę wcześniej Polak popełnił katastrofalny w skutkach błąd, który doprowadził do drugiego gola dla gospodarzy.

Po dwóch sezonach z rzędu okraszonych zdobytym wicemistrzostwem kraju „Kanonierzy” celują podczas bieżącej kampanii w sięgnięcie po pierwsze od ponad dwóch dekad trofeum za wygranie rozgrywek ligowych.

Dotychczas zespół dowodzony przez Mikela Artetę utrzymywał bliski kontakt z czołówką w postaci liderującego Liverpoolu oraz drugiego Manchesteru City.

Okazję ku przynajmniej chwilowemu objęcia przewodnictwa w stawce podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca mieli w sobotni wieczór, kiedy w wyjazdowym starciu na Vitality Stadium mierzyli się z Bournemouth.

Kwestię potencjalnego wywiezienia kompletu punktów mocno utrudniła otrzymana w 30. minucie przez Williama Salibę czerwona karta. 23-latek sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Evanilsona.

Arteta zareagował na ten fakt bardzo szybko, wprowadzając na boisko Jakuba Kiwiora. Polak miał za zadanie wypełnić lukę powstałą w środku obrony po wykluczeniu francuskiego defensora.

Ekipa Andoniego Iraoli przez długi czas nie mogła znaleźć sposobu na przeforsowanie grającego w osłabieniu zespołu przyjezdnych.

Wreszcie w 70. minucie zawodów udało jej się tego dokonać za sprawą trafienia autorstwa Ryana Christiego.

Niebawem sytuacja Arsenalu stała się jeszcze trudniejsza, a to głównie przez koszmarny błąd Jakuba Kiwiora. Polak za słabo podał do swojego bramkarza, w efekcie czego futbolówkę przejął Evanilson, którego w obrębie pola karnego sfaulował następnie David Raya.

Arbiter główny Robert Jones nie miał żadnych wątpliwość i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Justin Kluivert.

Chwilę później Kiwior opuścił murawę, a w jego miejsce na boisku zameldował się Gabriel Jesus.

Wynik konfrontacji nie uległ zmianie aż do ostatniego gwizdka sędziego. Arsenal przegrał z Bournemouth 0:2. Teraz drużyna aktualnego wicemistrza Anglii będzie liczyła na potknięcia Liverpoolu oraz Manchesteru City. Obie te ekipy rozegrają swoje mecze w ramach ósmej kolejki ligowej w niedzielę.