Jan Bednarek spiął się z piłkarzem Newcastle United

2024-08-17 18:21:29; Aktualizacja: 24 minuty temu
Jan Bednarek spiął się z piłkarzem Newcastle United Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Newcastle United mierzyło się w sobotnim meczu Premier League z Southampton (1:0). W przerwie doszło do małego spięcia z udziałem reprezentującego barwy „Świętych” Jana Bednarka.

Southampton powróciło do rywalizacji w Premier League po rocznej przerwie. W pierwszej kolejce drużyna „Świętych” mierzyła się z Newcastle United. Premierowa odsłona meczu przyniosła czerwoną kartkę w szeregach ekipy „Srok”. Otrzymał ją Fabian Schär. Sytuacja była kuriozalna, ponieważ chwilę wcześniej dość zdecydowanie zaatakował go Ben Brereton Díaz. Szwajcar wstał z murawy i dotknął jego głowę swoją, po czym rywal upadł na boisko jak rażony piorunem.

Tuż przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Do siatki trafił Joelinton.

Emocji nie brakowało między połowami. W korytarzu kierującym do szatni Dan Burn wyraził pretensje w stronę Breretona Díaza. W jego obronie, a przynajmniej tak to wygląda na nagraniu wideo, stanął Jan Bednarek.

Obrońca Newcastle pchnął polskiego gracza i ciągnął go za koszulkę, a ten nie zamierzał pozostawać mu dłużny. Piłkarze zostali szybko rozdzieleni przez kolegów z zespołów.

W drugiej połowie kibice śledzący mecz nie zobaczyli już goli i „Sroki” wygrały 1:0, dopisując na swoje konto trzy punkty.

Bednarek przebywał na murawie do 81. minuty. 28-latek został wtedy zmieniony przez Samuela Amo-Ameyawa.

W następnej kolejce Newcastle zagra na wyjeździe z Bournemouth. Southampton czeka domowa potyczka z Nottingham Forest.